Strona główna > NWO > Apokalipsa > Eurosodoma – W Szwecji 85% ateistów

Eurosodoma – W Szwecji 85% ateistów

Eurosodoma – Im zamożniej ludzie żyją tym mniej wierzą w Boga. Szwecja to jeden z najbardziej świeckich krajów świata. Wedlug statystyk uzyskanych przez Phila Zuckermana, naukowca z kalifornijskiego Pitzer College, za niewierzących uważa siebie 85% Szwedów.

eurosodoma - Wolna Polska Wiadomości

Jest to jeden z najwyższych wskaźników ateizmu jaki został odnotowany na Ziemi, informuje się w raporcie InoSmi.

Wraz ze Szwecją w tej grupie mogą współzawodniczyć takie kraje jak Wietnam, Dania, Japonia i Francja. Socjolog Phil Zuckerman oszacował, że około miliarda mieszkańców Ziemi to ateiści, agnostycy i, po prostu, niewierzący.

Swoje wnioski naukowiec oparł na wywiadzie przeprowadzonym z 50 tysiącami mieszkańców 57 krajów świata a rezultaty badania porównał on z analogicznym badaniem przeprowadzonym w 2005 roku. W badanych krajach odsetek ludzi, określających się jako religijni,  spadł z 77% do 68%.

„Główna tendencja to wzrastająca sekularyzacja. Religia w licznych krajach i w życiu większości ludzi staje się coraz bardziej peryferyjna” – powiedziała w wywiadzie dla szwedzkiej agencji prasowej TT, Madeleine Sulton-Shekvist, wykładowczyni w Katedrze Socjologii Religii Uniwersytetu Uppsali. „Liczba członków wspólnot religijnych jest mniejsza niż wcześniej, dotyczy to także muzułmanów” – dodała.

Jeszcze jednym wnioskiem z badania Phila Zuckermana jest to, że im kraj bogatszy a ludzie żyją zamożniej tym mniej wierzą oni w Boga.

Za: http://3rm.info/main/56053-chem-luchshe-zhivut-lyudi-tem-menshe-oni-veryat-v-boga.html

Data publikacji: 2.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *