Strona główna > Świat > Eurosodoma – W Hiszpanii muzułmanie utworzą partię polityczną

Eurosodoma – W Hiszpanii muzułmanie utworzą partię polityczną

Mieszkający na terenie Hiszpanii muzułmanie planują powołanie do życia partii politycznej. Według hiszpańskich mediów projekt wspierany jest przez członków ugrupowań politycznych z Afryki Północnej. Wśród inicjatorów powołania islamskiego ugrupowania politycznego są członkowie marokańskich partii PJD i PJC, a także tunezyjskiej An-Nahda.

Władze Hiszpańskiej Federacji Islamskich Instytucji Religijnych przyznały jednak, że inicjatywa ta nie jest popierana przez ich federację, a żaden z jej przedstawicieli nie brał udziału w spotkaniach dotyczących utworzenia politycznego ugrupowania muzułmańskiego.

Pod koniec sierpnia Związek Muzułmańskich Wspólnot Hiszpanii (UCIDE) poinformował, że na terenie tego 46-milionowego kraju żyje już blisko 2 mln wyznawców islamu. Tylko od 2013 r. grono muzułmanów powiększyło się o ponad 300 tys. osób. Największa ich liczba mieszka we wschodnich i południowych prowincjach Hiszpanii.

Ze statystyk UCIDE wynika, że 1560 żyjących w Hiszpanii wspólnot muzułmańskich zarejestrowało już 1630 różnego rodzaju organizacji.

/TVP Info/

Za: https://www.magnapolonia.org/w-hiszpanii-muzulmanie-utworza-partie-polityczna/

Data publikacji: 4.09.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *