Strona główna > Świat > Eurosodoma – szwedzka minister porównała prorodzinną politykę Węgier do hitleryzmu !

Eurosodoma – szwedzka minister porównała prorodzinną politykę Węgier do hitleryzmu !

Szwedzka minister opieki socjalnej Annika Strandhäll porównała na Twitterze prorodzinną politykę Węgier do polityki III Rzeszy.

„To co dzieje się teraz na Węgrzech jest alarmujące. Teraz Orban chce aby rodziło się więcej >>prawdziwych<< węgierskich dzieci. Polityka przypomina tę z lat 30” – uznała 12 lutego szwedzka minister. Strandhäll czyniła aluzję do polityki III Rzeszy, odnosząc się do programu rządu Viktora Orbana, który zakłada całkowite zwolnienie z podatku dochodowego kobiet posiadających co najmniej czwórkę dzieci, oraz pożyczki, których spłata będzie anulowana w przypadku urodzenia przez kobietę trójki dzieci. Przy czym sam węgierski premier otwarcie przeciwstawił swoją prorodzinną politykę koncepcji uzupełniania demograficznej luki w Europie poprzez masową imigrację. Strandhäll uznała tę politykę za ograniczenie niezależności kobiet.

Na wpis Strandhäll po trzech dniach odpowiedziała na Twitterze węgierska minister rodziny i młodzieży Katalin Novák. Zaznaczyła ona, że „szanujemy decyzje rządu Szwecji i oczekujemy wzajemnego poszanowania. Jest dla nas kluczowym, żeby te węgierskie rodziny, które chcą mieć dzieci napotykały najmniej przeszkód jak to możliwe. Odrzucam także taki ton ze strony członka rządu”.

W wywiadzie dla węgierskiego dziennika „Magyar Hírlap” Novák zażądała od szwedzkiej minister przeprosin. Atak szwedzkiej minister wywołał liczne komentarze na Twitterze. Wielu szwedzkich użytkowników odcinało się do słów Strandhäll.

Jej wypowiedzi skomentował także szef węgierskiej dyplomacji – „Węgry wydają swoje pieniądze na matki, ojców i ich dzieci. Szwecja zaś – na imigrantów” – słowa Péter Szijjártó dla szwedzkiego dziennika „Nyheter Idag” – cytuje portal skandynawiainfo.pl. Wypowiedź Strandhäll węgierski minister ocenił jako „niedopuszczalną”.

Jednak głos Strandhäll nie jest w Szwecji odosobniony. Sofia Nerbrand – dziennikarka „Sydsvenskan” również uznała, że polityka prorodzinna zamiast wspierania imigracji jest czymś czego premier Węgier „powinien się wstydzić”. „Orbán wyznaczył sobie jasny cel. Chce, by naród węgierski rósł w siłę przy pomocy białoskórych dzieci, mających przerosnąć i wyplewić napływających imigrantów” – twierdzi Nerband – „Polityka, według której jedna grupa stawiana jest na piedestale, a inna zostaje wypchnięta poza margines, kłóci się ze współczesną Europą.”

skandynawiainfo.pl/twitter.com/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-polnocna/szwedzka-minister-porownala-prorodzinna-polityke-wegier-do-hitleryzmu/

24.02.2019

2 thoughts on “Eurosodoma – szwedzka minister porównała prorodzinną politykę Węgier do hitleryzmu !

  1. A wiec te przybledy maja nad nami gorowac, zyc za nasze pieniadze, krasc, gwalcic, mordo-
    wac bezkarnie, a my pokornie ograbieni z pieniedzy zdechniemy pod plotem w gnoju i upod-
    leniu jako „niepoprawne” politycznie bialasy…!

  2. Co to jest współczesna Europa już podaje definicję dla Szwedzkiego rządu.
    homo zboczenie,pedofilia,porno,zboczenie,propaganda,wyzysk Polaków to tak w skrócie.Europa stoi na pograniczu upadku jak Biblijny Babilon,czy Starożytne Pompeje.Legalizacja pedofili,homo związki i adopcje dzieci.Do władzy dochodzą wyłącznie dewianci, zboczeńcy,masoni,alkoholicy i upośledzni umysłowo jak Schulz nazista czy Juncker.A na dokładkę bo za mało jest jeszcze syfu to mamy brudasów z kozami pełzających do Europy za zasiłkami które im obiecała Pani Merkel.Szkoda że Pani minister nie wspomniała o tym że w jej kraju Kobiety farbują się na brunetki,nie wychodzą z domu a ilość gwałtów,kradzieży wzrosła do takiej ilości że rząd to ukrywa przez opinią publiczną.Meczety,zamknięte osiedla koziojebców,syf,brud i powstające gangi to jest to ubogacenie kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *