Strona główna > Świat > Eurosodoma – Symboliczne zdarzenia Apokalipsy – w greckich Atenach zbudowano pierwszy w historii muzułmański meczet !!!

Eurosodoma – Symboliczne zdarzenia Apokalipsy – w greckich Atenach zbudowano pierwszy w historii muzułmański meczet !!!

Stolica Grecji, Ateny, do tej pory pozostawała ostatnią europejską stolicą w której nie było meczetu. Po ogłoszeniu przez Grecję niezależności od Imperium Osmańskiego w 1832 roku ani jeden rząd Grecji nie zezwalał na budowę meczetu w tym mieście, jednakże w 2013 roku rząd grecki zatwierdził przyznanie kwoty 946 tysięcy euro na budowę meczetu w rejonie Botanikos. Jego budowę prowadzono pomimo protestów lokalnych mieszkańców.

W Atenach zakończono budowę pierwszego w historii meczetu. Szef Ministerstwa Edukacji i Spraw Religijnych Grecji, Costas Gavroglu, odwiedził go ażeby uzyskać informację na temat zaawansowania prac, poinformowała agencja RIA Novosti w Ministerstwie Edukacji.

«Jest to nadzwyczaj ważny dzień dla naszego kraju kiedy po licznych przeciwdziałaniach i przeszkodach, udało się nam zbudować meczet i otaczającą przestrzeń dla naszych muzułmańskich obywateli, dla tych, którzy znaleźli się w kraju w charakterze albo imigrantów albo w charakterze uchodźców albo tylko odwiedzają nasz kraj.», – stwierdził Gavroglu.

Na pytanie, kiedy odbędzie się pierwsza modlitwa w meczecie, Gavroglu odpowiedział, że będzie to miało miejsce we wrześniu, chociaż i nie wykluczył on takiej możliwości, że odbędzie się to dnia 16 sierpnia.

Członek rady zarządzającej meczetem, Aser Haider, poinformował, że: „Dzisiaj zrealizowało się marzenie. Grecka wspólnota muzułmańska oczekuje od wielu lat na meczet. Jesteśmy zadowoleni, że w końcu i muzułmanie będą mieli godne miejsce oddawania kultu, i jest to kwestia czasu, kiedy ono rozpocznie działanie” – dodał Haider.

Za: https://3rm.info/main/75860-znakovye-sobytija-apokalipsisa-v-afinah-postroili-pervuju-v-istorii-mechet.htmlData publikacji: 9.06.2019Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.