Strona główna > NWO > Apokalipsa > Eurosodoma – Seria ataków na figury Matki Bożej w kościołach we Francji

Eurosodoma – Seria ataków na figury Matki Bożej w kościołach we Francji

W południowej Francji w krótkim czasie zdewastowano dziewięć figur Matki Bożej. Żadnych innych nie naruszono. Media informują o zatrzymaniu domniemanego sprawcy tych profanacji.

W miniony czwartek w wiele kościołach na południu Francji, m.in. w Pau, Denguin, Lons, Mourenx i Artix, doszło aktów wandalizmu wobec figur Matki Bożej. Łącznie, w dość krótkim czasie, zdewastowano dziewięć figur Maryi. Interesujące jest to, że były one wyłącznym celem ataków, gdyż żadne inne figury w kościołach nie zostały naruszone.

Z dostępnych informacji wynika, że w każdym przypadku metoda działania była taka sama. Nie wyklucza to, że wandal mógł być jeden, przy czym na razie żadne źródła tego nie potwierdzają. Część mediów podaje, że 5 figur miało zostać zniszczonych zaledwie w ciągu godziny, z czego parę przypadków dotyczyło 3 kościołów w Pau.

Przedstawiciele diecezji mówią, że są zszokowani. Biskup Bayonne Marc Aillet mówił o „świętokradztwie”. W specjalnym komunikacie ubolewał nad „wzrostem liczby prowokacji i agresji na tle religijnym lub rasistowskim”. Jak wynika z danych francuskiego MSW, w 2018 roku we Francji doszło do 1704 aktów antyreligijnych, z czego w ponad połowie przypadków (1063) ofiarami byli chrześcijanie.

Największy dziennik regionalny na południu Francji, „Sud Ouest” podał, że potencjalny sprawca został zatrzymany. Po przesłuchaniu miał zostać umieszczony w szpitalu psychiatrycznym.

Zobacz: Francuska policja pacyfikuje katolików w czasie Mszy Świętej – nagranie całego ataku [+VIDEO]

W maju ub. roku informowaliśmy, że coraz częściej dochodzi do aktów profanacji we francuskich kościołach. Tylko w samej diecezji Poitiers w ciągu trzech miesięcy doszło do kilkunastu włamań do kościołów. Za każdym razem celem włamania do świątyń było tabernakulum i profanacja Najświętszego Sakramentu.

Przeczytaj: Francja: katolickie kościoły pod ochroną w obawie przed muzułmanami

Czytaj także: Fala profanacji i podpaleń kościołów we Francji

Interia.pl / Twitter.com / Kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/seria-atakow-na-figury-matki-bozej-w-kosciolach-we-francji-foto/

11.01.2020

11 thoughts on “Eurosodoma – Seria ataków na figury Matki Bożej w kościołach we Francji

  1. Rozwalają mnie takie typki… „przypominam że są tyko trzy osoby Boskie”….

   po pierwsze nikt o tym nawet nie wspominal bo też kogo te bzdury obchodzą….każdy kto pozna prawdziwego Boga zna prawde i kim On jest jak rownież zna prawde na temat pogańskiego kościoła
   Po drugie kłamiąc na temat Boga sam siebie wystawiasz na wieczne potępienie…..pozdrawiam Mrówkolew

  2. Przepraszam 😊.Beton ciężko się rozbija lecz da się rozkruszyć.Również pozdrawiam.

 1. Prawda dla wielu jest niewygodna. Walczą bezwzględnie i prymitywnie. Dla ogromnej rzeszy realia rzeczywistości po śmierci, będą ogromnym zaskoczeniem bo nie każdy kto mówi Panie, Panie dostąpi radości bycia w komunii z Bogiem.

  1. Kolejny …..skąd wy sie ludzie bierzecie……Realia rzeczywistości po śmierci hahahahaha

   Możesz mi Soplica wytłumaczyć w dwóch słowach jakie są realia rzeczywistości po śmierci bo ja myślałem że jak człowiek umiera to nastepnym co doświadczy bedzie sąd ostateczny

 2. ” …bo ja myślałem że jak człowiek umiera to nastepnym co doświadczy bedzie sąd ostateczny” i to są te realia dobry człowieku. Tam dowiesz się kto,co, gdzie i po co. A mina wielu wtedy może być nieciekawa :)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.