Strona główna > Świat > Eurosodoma – Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii po raz pierwszy uznał prawo szariatu!

Eurosodoma – Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii po raz pierwszy uznał prawo szariatu!

Z Wielkiej Brytanii dochodzą do nas zaskakujące doniesienia. Okazuje się, że brytyjski Sąd Najwyższy uznał szariackie prawo w kwestii rozwodu. Sprawa dotyczy muzułmańskiej pary, która dawno temu wzięła szariacki ślub, a teraz kobieta złożyła wniosek o rozwód. Sąd uznał ich małżeństwo, a tym samym uznał prawo islamskie.

W 1998 roku, Nasreen Akhter i Mohammed Shabaz Khan, którzy posiadają pakistańskie pochodzenie, wzięli szariacki ślub, tzw. nikah. Ceremonia odbyła się w zachodnim Londynie z udziałem imama. Związek małżeński był zgodny z prawem szariatu, lecz nie podlegał prawu brytyjskiemu.

Nasreen Akhter wniosła o rozwód, jednak jej mąż starał się zablokować wniosek tłumacząc, że w świetle prawa nigdy nie byli małżeństwem. Tymczasem sędzia Justice Williams uznał ten związek, a zatem dał kobiecie prawo do unieważnienia małżeństwa i przejęcia części ich wspólnego majątku.

Wielu Brytyjczyków jest zaskoczonych orzeczeniem. Sąd Najwyższy podjął taką decyzję, aby uchronić kobietę przed dyskryminacją, lecz jednocześnie uznał prawo szariatu. To może oznaczać, że wkrótce kolejne kobiety będące w nieformalnych związkach szariackich zechcą składać wnioski o rozwód i być może Wielka Brytania uzna z czasem inne islamskie zwyczaje.

Wprowadzenie prawa szariatu jest tylko kwestią czasu. W 2008 roku, Rowan Williams, arcybiskup Canterbury oraz ówczesny przywódca Kościoła Anglii ogłosił, że przyjęcie prawa szariatu w Wielkiej Brytanii „wydaje się nieuniknione”.

Za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/sad-najwyzszy-wielkiej-brytanii-po-raz-pierwszy-uznal-prawo-szariatu

Data publikacji: 6.08.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *