Strona główna > NWO > Apokalipsa > Eurosodoma – Sąd Najwyższy Irlandii Północnej uznał ograniczenie aborcji za łamanie praw człowieka

Eurosodoma – Sąd Najwyższy Irlandii Północnej uznał ograniczenie aborcji za łamanie praw człowieka

Sąd Najwyższy Irlandii Północnej wydał wyrok w sprawie Sary Ewart, która uznała, że odmowa zabiegu aborcji naruszyła jej prawa.

Sarah Ewart z Belfastu chciała przeprowadzić aborcję w 2013 r. z powodu diagnozy lekarzy twierdzących, że jej dziecko ma wadę wrodzoną, która uniemożliwi mu życie po narodzeniu. W Irlandii Północnej obowiązuje prawo inne niż na reszcie terytorium Wielkiej Brytanii, aborcja jest tam dozwolona tylko w przypadku zagrożenia dla życia kobiety lub gdy ciąża może spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu u matki. Z tego powodu miejscowi lekarze odmówili Ewart przeprowadzenia zabiegu. Wyjechała ona do Anglii i tam przeprowadziła zabieg usunięcia dziecka.

Jednak Ewart uznała, że konieczności wyjazdu do Anglii na zabieg aborcji naraziła ją na straty materialnie oraz nematerialne i złożyła skargę do sądu. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego prowincji, który wydał w czwartek wyrok w tej sprawie. Uznał on, że północnoirlandzkie prawo dotyczące aborcji, a konkretnie zakaz usuwania ciąży będącej wynikiem gwałtu oraz w przypadku uszkodzenia organizmu dziecka uniemożliwiającego mu przeżycie, narusza prawa człowieka.

Sama Ewart uznała czwartkowe orzeczenie za „odzyskanie praw” przez kobiety.

Jeszcze w lipcu bieżącego roku londyńska Izba Gmin przegłosowała  zmianę przepisów aborcyjnych i dotyczących statusu małżeństwa na terenie Irlandii Północnej, korzystając z sytuacji, że w prowincji tej od stycznia 2017 r. nie można wyłonić regionalnego rządu. Nowe liberalne przepisy zaczną obowiązywać na jej terenie 21 października o ile do tego czasu regionalny parlament nie powoła nowego rządu Irlandii Północnej.

bbc.com/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/sad-najwyzszy-wielkiej-brytanii-uznal-ograniczenie-aborcji-za-lamanie-praw-czlowika/

3.10.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.