Strona główna > Rosja > Eurosodoma – Podpalony rumuński, prawosławny monaster antyekumeniczny

Eurosodoma – Podpalony rumuński, prawosławny monaster antyekumeniczny

„I będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego. A włos z głowy waszej nie zginie. W cierpliwości waszej posiądziecie dusze wasze.” (Ewangelia Św. Łukasza Apostoła 21 : 17 – 19).

Ognista niedziela dla rumuńskiej wspólnoty mnisiej. Dziś rano (24.06.2018) w prawosławnym monasterze Sfântul Mina we wsi Roşiori w gminie Forşşti wybuchł gwałtowny pożar. Ogień pojawił się na dachu kompleksu budynków monasterskich, tam akurat gdzie znajdują się mnisie cele. Nie ma ofiar. Mieszkańcy monasteru ewakuowali się przed przybyciem strażaków.

Kaplica znajdująca się w głównym kompleksie budynków monasterskich została spalona doszczętnie. Była zbudowana z drewna, strażacy potrzebowali trzech godzin ażeby ugasić płonące pomieszczenie. Do gaszenia pożaru w monasterze przysłano 15 wozów strażackich, dwa wozy z drabinami do prac wysokościowych oraz 6 ambulansów medycznych. Pożar wybuchł około godziny 6:30 rano. Według oficjalnych, niepotwierdzonych informacji pożar wybuchł w kuchni monasterskiej. Mnisi monasteru, wspierani przez okoliczną ludność prawosławną, ratowali z ognia to co tylko było można uratować a zwłaszcza meble cerkiewne, księgi liturgiczne, szaty liturgiczne. Interwencja straży pożarnej zakończyła się po czterech godzinach.

Na podstawie: https://www.cronicadefalticeni.ro/incendiu-puternic-la-manastirea-sfantul-mina-din-rosiori-paraclisul-din-complexul-chiliilor-s-a-facut-scrum/

Data publikacji: 24.06.2018

Opracowanie Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *