Strona główna > Świat > Eurosodoma – Niewolnictwo w Wielkiej Brytanii

Eurosodoma – Niewolnictwo w Wielkiej Brytanii

To była „najbardziej ambitną, rozległą i płodną” współczesną sieć niewolnictwa, jaka kiedykolwiek została ujawniona w Wielkiej Brytanii.

Zapadły wyroki  w bulwersującej sprawie, jaka była zorganizowana grupa przestępcza zajmującą się niewolnictwem w Wielkiej Brytanii.
Przestępcami i ofiarami byli….Polacy

Członkowie gangu stojącego za największą współczesną siecią niewolnictwa, jaka kiedykolwiek została ujawniona w Wielkiej Brytanii, zostali uwięzieni na dlugie lata.

LR: Ignacy Brzeziński, Jan Sadowski, Julianna Chodakowicz, Justyna Parczewska.Dolny LR: Marek Brzeziński, Natalia Zmuda, Wojciech Nowakowski, Marek Chowaniec

Policja uważa, że ​​gang przestępczy ma na swoim koncie ponad 400 ofiar w West Midlands.

Oszukali wrażliwych i biednych ludzi z Polski wyjazdem do Anglii i obietnicą pracy oraz lepszego życia.

Ale ich ofiary zmuszono do życia w domach zaatakowanych przez szczury i do pracy na stanowiskach najbardziej niewdzięcznych, i nisko płatnych(segregacja śmieci,wysypiska) etc. Ośmioro przestępców, którzy według policji są członkami i współpracownikami dwóch polskich rodzin przestępczych, zostało skazanych za niewolnictwo, handel ludźmi i przestępstwa prania pieniędzy podczas dwóch procesów.

Pięć osób zostało skazanych na karę pozbawienia wolności od czterech lat do sześciu miesięcy do 11 lat. Trzy kolejne zostaną skazane, w tym jeden, który uciekł podczas procesu.

Przestępczy proceder załamał się, gdy dwie ofiary uciekły od swoich porywaczy w 2015 r. opowiedziały policji o niewolniczej pracy w nadziei na sprawiedliwość.Grupa pięciu mężczyzn i trzech kobiet celowała w najbardziej zdesperowanych rodaków ze swojej ojczyzny, w tym bezdomnych, byłych więźniów i alkoholików.

Zostali oni przewożeni autobusem do Wielkiej Brytanii, ale kiedy tu przybyli, zostali zakwaterowani w nędznych domach w okolicach West Bromwich, Smethwick i Walsall, zmuszeni do spania do czterech osob w jednym pokoju na brudnych materacach, a ich zarobki były rekwirowane z kont bankowych w dzień ich wypłaty.

Niewolnicy byli zmuszani do długich dni pracy często po 15h w centrach recyklingu śmieci, farmach i fabrykach patroszenia indyków, a od porywaczy dostawali zaledwie 20 funtów tygodniowo

Jeden z członków gangu, Ignacy Brzeziński, jeździł Bentleyem sfinansowanym z pracy swoich niewolników.

Jedną z ofiar zginęła w niewoli, ale gang usunął wszystkie jego rzeczy osobiste i dokumenty tożsamości, aby nie można było odkryć i udowodnić im tego zabójstwa.Szacuje się, że gang wydał ponad 2 miliony funtów między czerwcem 2012 r. A październikiem 2017 r., Co umożliwiło im prowadzenie wystawnego stylu życia.

A tu jeden z domów, w którym niewolnicy musieli mieszkać, w kilka osob w jednym  pokoju

Wyroki
Marek Chowaniec, 30 lat, z Walsall, i Marek Brzeziński, 50, Tipton, osądzeni w więzieniu na odpowiednio 11 i 9 lat za handel ludźmi, spisek w celu wymuszenia innej osoby do pracy przymusowej i prania pieniędzy.

Justyna Parczewska, 48 lat, West Bromwich i Julianna Chodakowicz, lat 24, z Evesham, skazani na osiem i siedem lat odpowiednio za spisek, i wymuszena innej  osoby do pracy przymusowej i prania pieniędzy.

Natalia Żmuda, lat 29, z Walsall, cztery lata i sześć miesięcy za handel ludźmi, spisek, i wymuszenie  innej osoby do pracy przymusowej i prania pieniędzy.

Ignacy Brzeziński, 52 lata z West Bromwich, Jan Sadowski, 26 lat, z West Bromwich i Wojciech Nowakowski, 41 lat, z Winson Green, wszyscy zostali skazani za zarzuty handlu ludźmi, spisek w celu wymuszenia i kontrolowania innej osoby w celu wykonywania pracy przymusowej oraz spisku w celu zdobycia, używać i posiadać własności przestępczej. Zostaną skazani  jeszcze dziś

Sędzia  w Birmingham Crown Court, Mary Stacey, opisał ich zmowę handlu ludźmi jako „najbardziej ambitną, rozległą i płodną” współczesną sieć niewolnictwa, jaka kiedykolwiek została ujawniona w Wielkiej Brytanii.

Inspektor Nick Dale, który kierował Operacją Fort, powiedział, że było to „bardzo złożone dochodzenie” w ciągu czterech lat.

W sumie zidentyfikowano 92 ofiary, ale mogło być ich ponad 400, uważa  policja.

„To był handel ludźmi i wykorzystywanie na masową skalę; ten gang traktował tych ludzi, swoich rodaków, jako towar wyłącznie dla ich własnej chciwości” – powiedział Ch Insp Dale.

„To, co zrobili, było odrażające: poddawali ofiary nieludzkiemu życiu i nędzy. Zmusili ich do pracy, a jeśli sprzeciwiali się, byli bici lub grożono im przemocą i powiedzieli członkom rodziny, że gdy wrócą do domu, zostaną zaatakowani.

„Niektórym powiedziano, że zostaną zabrani do lasu, aby kopać własne groby. Jeden mężczyzna, który miał wypadek przy pracy, został zmuszony do powrotu do fabryki i odmówiono mu leczenia szpitalnego, co spowodowało u niego długotrwałe uszkodzenie ramienia”.

https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-birmingham-48881327

ps.

Za skrót i ewentualne błędy w tłumaczeniu przepraszam

Za: http://antykomunista.neon24.pl/post/149587,niewolnictwo-w-wielkiej-brytanii

5.07.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.