Strona główna > Świat > Eurosodoma – Największy meczet w Europie powstanie w sąsiedztwie Parlamentu Europejskiego

Eurosodoma – Największy meczet w Europie powstanie w sąsiedztwie Parlamentu Europejskiego

Mimo protestu mieszkańców, w Strasburgu w miejscu siedziby Parlamentu Europejskiego – budowany jest największy meczet w Europie.

Budowy i sfinansowania inwestycji podjęła się Unia Spraw Turecko-Islamskich materialnie wspomagana przez prezydenta Erdogana. Państwo tureckie pokryje cześć kosztów budowy. Obok meczetu powstanie również prywatne muzułmańskie liceum.

Zgodę na budowę obiektów wyraziła bez najmniejszych zastrzeżeń lewicowa władza miasta. W Strasburgu działają już 3 muzułmańskie miejsca kultu, jednak nie przeszkodziło to na wybudowanie kolejnego meczetu z minaretami, który będzie największy w Europie i w bliskim sąsiedztwie Parlamentu Europejskiego.

Oficjalne uroczyste rozpoczęcie budowy muzułmańskiego kompleksu z meczetem posiadającym 38 metrowe minarety odbyło się 15 października 2017 roku. Koszt budowy szacowany jest na około 30 mln euro.

Na nic zdały się pozwy mieszkańców do sądu administracyjnego, którzy wykazywali na szereg formalnych i prawnych nieprawidłowości. W sieci pojawiła się jeszcze petycja przeciwko budowie meczetu, jednak podpisało ją jak na razie tylko 1500 osób i nie zanosi się, aby miasto przejęło się takim protestem.

źródło: pch24.pl

Za: https://ndie.pl/najwiekszy-meczet-w-europie-powstanie-w-sasiedztwie-parlamentu-europejskiego/
Data publikacji: 5.09.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *