Strona główna > NWO > Apokalipsa > Eurosodoma – Modyfikacje genetyczne niemowląt

Eurosodoma – Modyfikacje genetyczne niemowląt

W Wielkiej Brytanii zezwolą na genetyczne modyfikowanie niemowląt. Genetyczna modyfikacja embrionów, w tym przypadku, powinna wykluczyć obecność u noworodka chorób dziedzicznych, które przekazywane są z genami matki.

a99

Wielka Brytania jest już blisko tego żeby zostać pierwszym w świecie krajem zezwalającym na genetyczne modyfikacje noworodków. Projekt ustawy pozwalającej na wykorzystywanie przy sztucznym zapłodnieniu geny nie dwóch ale trzech ludzi był w przededniu zatwierdzony przez niższą izbę parlamentu. „Za” zagłosowało 382 członków Izby Gmin a „przeciw” 128 parlamentarzystów.

Teraz projekt ustawy także wymaga zatwierdzenia przez Izbę Lordów. Właściwie genetyczna modyfikacja embrionów w tym przypadku powinna wykluczyć obecność u noworodka chorób dziedzicznych, które przekazywane są z genami matki. Na dzień dzisiejszy wprowadzanie jakichkolwiek zmian genetycznych w komórce jajowej albo w embrionie przed zapłodnieniem jest zabronione przez prawo.

Innowacyjna metoda zakłada, że z komórki jajowej dawcy będą usunięte jądra DNA i w ich miejsce będą umieszczone jądra DNA przyszłej matki, które będą zawierały informację dziedziczną. W 99% geny embriona będą pochodziły od dwóch rodziców a tylko w 1% od dawcy.

Przeciwnicy projektu ustawy obawiają się, że podobna pobłażliwość to pierwszy krok na drodze do stworzenia sztucznych „projektowanych” ludzi, których kod genetyczny będzie programowany jeszcze przed momentem poczęcia. Moralny dylemat związany jest dodatkowo z tym, że zmiany wprowadzone do genomu takich dzieci będą w konsekwencji przekazywane następnym pokoleniom.

Za: http://protivkart.org/main/6614-v-velikobritanii-razreshat-modificirovat-geny-mladencev.html

Data publikacji: 27.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.