Strona główna > Świat > Eurosodoma – Maski opadły ! Czeski rząd „eurosceptyków” chce wprowadzić nad Wełtawą homomałżeństwa

Eurosodoma – Maski opadły ! Czeski rząd „eurosceptyków” chce wprowadzić nad Wełtawą homomałżeństwa


Zgłoszony przez grupę parlamentarzystów projekt konstytucyjnej ochrony małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny nie uzyskał poparcia rządu – powiedział we wtorek premier Andrej Babisz. Zamiast tego gabinet chce zmienić kodeks cywilny i umożliwić zawieranie „małżeństw” osobom tej samej płci.

Projekt konstytucyjnej ochrony instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny podpisało ponad 30 posłów zasiadających w czeskim parlamencie. To deputowani z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej – Czechosłowackiej Partii Ludowej (KDU-CSL), ruchu ANO, CSSD, centrowego ruchu TOP 09 oraz ugrupowania Burmistrzowie i Niezależni (STAN). Jak podkreślają projektodawcy, przegłosowanie ustawy broniącej tradycyjnego małżeństwa pozwoliłoby chronić rodzinę i zahamować żądania lewicy walczącej o możliwość adoptowania dzieci przez homoseksualistów.

Czescy obrońcy małżeństwa i rodziny wskazują na „historyczne umocowanie małżeństwa” jako „trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety”. Ich zdaniem kapitulacja w tej sprawie i zgoda na tzw. homomałżeństwa będzie oznaczać zagrożenie dla całego narodu oraz podważy wartości, na których przez lata budowano czeską tożsamość.

Zgoła odmienne stanowisko zaprezentowali w tej sprawie najważniejsi przedstawiciele czeskiego rządu Babisza. Obecnie koalicyjny gabinet składa się tam z eurosceptycznego ruchu ANO (określanego niekiedy mianem centroprawicowego) oraz Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD). Politycy rządowi oświadczyli, że popierają inny projekt. Nie zakłada on zmiany konstytucji, a nowelizację kodeksu cywilnego i zapisanie w nim możliwości zawierania „małżeństw” przez osoby tej samej płci.

Aby zwiększyć konstytucyjną ochronę małżeństwa konieczne jest poparcie wyrażone przez co najmniej trzy piąte posłów. Z kolei do wprowadzenia tzw. homomałżeństw poprzez zmiany w kodeksie cywilnym wystarczy zwykła większość – podaje gazetaprawna.pl.

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

Za: https://www.pch24.pl/maski-opadly–czeski-rzad-eurosceptykow-chce-wprowadzic-nad-weltawa-homomalzenstwa,61546,i.html

Data publikacji: 11.07.2018


3 thoughts on “Eurosodoma – Maski opadły ! Czeski rząd „eurosceptyków” chce wprowadzić nad Wełtawą homomałżeństwa

  1. Szkoda. Wiem że większość Czechów jest niewierząca, ale miałem resztki nadziei że zostało w nich coś z tradycjonalistów. A teraz będą mieli z górki. Homo małżeństwa, homo tatusiowie (mamusiowie?) I zaraz potem pewnie zgon na życzenie. Masakra.

  2. Czesi nie są Słowianami ….. ten naród został połączony sztucznie w celu wymieszania tego narodu z poganami ….. jednak jak widzimy ten manewr sie nie udał i w obecnej sytuacji mamy ateistyczne Czechy i wierząca Słowację ….. Słowianie to rozproszony naród Izraela i jest na to wiele dowodów …… jesteśmy stałe uciskani przez siły lucyfera jednak to dopiero początek ….. juz niedługo Słowian czeka ucisk jakiego jeszcze nigdy nie zaznaliśmy i po tych strasznych przejściach które bedą dla nas próba wiary Bóg wyzwoli nas jak zrobił to za czasów Mojżesza ….. zostaniemy zbawieni i będziemy żyli wiecznie na tej ziemi pod panowaniem Jezusa a Bóg będzie żył wśród nas jak było to w ziemi obiecanej …. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *