Strona główna > NWO > Eurosodoma – Marks na banknotach euro

Eurosodoma – Marks na banknotach euro

Karol Marks pojawił się na banknotach euro! Nominał odzwierciedla wartość jego dorobku.

Karl Marx’s face adorns the souvenir €0 bills from Trier, Germany.

Na 200. rocznicę urodzin Karola Marksa miasto, w którym przyszedł na świat – Trewir zainwestowało w wydruk banknotów z podobizną twórcy komunizmu. Nominał kolekcjonerskich pieniędzy jest wart tyle co poglądy gospodarcze niemieckiego myśliciela i ekonomisty. 

Wizerunek Marksa jest wizytówką niemieckiego miasta Trewir, w którym 5.maja 1818 roku na świat przyszedł człowiek, kojarzący się z korzeniami komunizmu.

Każdy może zakupić sobie pamiątkowy, kolekcjonerski banknot z podobizną założyciela I Międzynarodówki. Jego nominał, wynoszący 0 euro jest wprost proporcjonalny do wartości wizji ekonomicznej tego XIX-wiecznego myśliciela.

Pierwsza partia banknotów, których Trewir wydał 5 tys. rozeszły się w błyskawicznym tempie. Koszt jednego to 3 euro czyli ok. 12 zł. Zapowiedziano już wydanie kolejnych pieniędzy z podobizną Marksa. Tym razem będzie ich 20 tys. sztuk. Dostępne będą pod koniec maja.

Źródło: se.pl

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/04/24/karol-marks-pojawil-sie-na-banknotach-euro-nominal-odzwierciedla-wartosc-jego-dorobku/#more-53421

Data publikacji: 24.04.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *