Strona główna > NWO > Apokalipsa > Eurosodoma – Kopanie w obraz Najświętszej Maryi Dziewicy !

Eurosodoma – Kopanie w obraz Najświętszej Maryi Dziewicy !

Eurosodoma – Tresowanie w świętokradztwie. W Tallinie w muzeum proponuje się kopnięcie nogą w wizerunek Bogurodzicy.

a9

Estońskie Muzeum Narodowe znalazło się w skandalicznej sytuacji z powodu zezwolenia na umieszczenie kontrowersyjnej instalacji – przezroczystego ekranu na którym za pomocą promieni świetlnych przedstawiona jest Najświętsza Maryja Dziewica. Wizerunek na ekranie utrzymuje się tak długo dopóki ktoś ze zwiedzających nie kopnie w wyznaczone pod ekranem miejsce. Od kopnięcia wizerunek rozsypuje się na kawałki, donosi Rus.postimees.ee.

Przywódca Konserwatywnej Partii Ludowej Estonii, Mart Helme, wezwał do jak najszybszego usunięcia interaktywnego wizerunki Najświętszej Maryi Dziewicy ponieważ proponowane przez autorów ekspozycji wirtualne zniszczenie tej projekcji obraża uczucia religijne rosyjskojęzycznych mieszkańców Estonii.

„Wyśmiewanie się i drwiny z symboli Wiary ma wymiar polityczny. Atak na symbole może doprowadzić do wzrostu napięć społecznych i do ochłodzenia stosunków międzypaństwowych. Nie powinniśmy, między innymi, zapominać i o tym, że większość mieszkających w Estonii Rosjan to są ludzie aktywnie wierzący i zatwierdzona na poziomie państwowym zniewaga religijna nie sprzyja integracji” – powiedział Helme.

Helme nazwał sytuację umieszczenia wizerunku Najświętszej Maryi Dziewicy, kiedy proponuje się go kopnąć, nie tylko wstydem ale i skandalem. „Państwo pokazuje pogardę , zarówno dla zamieszkujących Estonię chrześcijan jak i dla wszystkich zagranicznych gości, którzy wyznają chrześcijaństwo i odwiedzają Narodowe Muzeum Estonii ażeby zapoznać się z naszym państwem” – powiedział Helme.

Przywódca konserwatystów uważa, że kopnięcie nogą w wizerunek Matki Boskiej jest jednocześnie kopniakiem wymierzonym w całą historię Estonii i w jej wartości. „Jak wiadomo, w XIII stuleciu, kiedy Estonię integrowano z Europą, nasz kraj był, w pierwszej kolejności, nazywany Ziemią Maryi-Terra Mariana” – przypomniał Helme.

Podobne stanowisko podziela także arcybiskup Estońskiego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego, Urmas Viylma. W jego opinii jakikolwiek eksponat stworzony tylko po to żeby go zniszczyć, nie może zawierać edukacyjnego, pozytywnego przesłania. Jego zdaniem, stworzonymi w podobnym stylu, popularnymi ale niewątpliwie urażającymi czyjeś uczucia i przekonania eksponatami możnaby było zapełnić całe muzeum. „Ale jaki będzie takie coś miało skutek pedagogiczny?! W jaki sposób podobne rzeczy burzą granice naszych norm moralnych? W sytuacji kiedy poddaje się krytyce gry komputerowe, kultywowanie wśród młodzieży przemocy, umieszczenie w Narodowym Muzeum Estonii takiego eksponatu z interaktywnym niszczeniem jest absolutnie wątpliwą wartością” – napisał arcybiskup.

„Obraz tego co się kiedyś wydarzyło w historii jest dzisiaj dla wielu wierzących ludzi nadal ważny, dlatego jego wyśmiewanie albo wirtualne niszczenie jest obrazą uczuć wierzących” – podkreślił arcybiskup kościoła luterańskiego.

„Ja bardzo mocno wątpię w to czy ten eksponat nadaje się do stałej ekspozycji w Narodowym Muzeum Estonii, nawet jeżeli jest on interesujący z technicznego punktu widzenia albo z pozycji współczesnego podejścia do obrazu wydarzeń historycznych”. Viylma zauważył także, że, ogólnie rzecz biorąc, ekspozycja w Narodowm Muzeum Estonii jest na tyle duża i znacząca, że ten eksponat trzeba rozpatrywać jako „brak fabryczny”.

Za: http://dsnmp.ru/priuchit-lyudey-k-koshhunstvu-v-talline-v-muzee-predlagayut-pnut-nogoy-izobrazhenie-bogoroditsyi/

Publikacja: 14.10.2016

Tłumaczenie Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *