Strona główna > Świat > Eurosodoma – Audycje wyborcze w publicznym radiu po arabsku w Szwecji

Eurosodoma – Audycje wyborcze w publicznym radiu po arabsku w Szwecji

Publiczne radio w Szwecji, Sveriges poinformowało że w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi wyemituje nową serię debat dla obszaru Sztokholmu, nadawaną  wyłącznie w języku arabskim.

W tygodniu przedwyborczym radio nada dodatkowe warsztaty i seminaria także w innych językach, w tym somalijskim, kurdyjskim i perskim, z dodatkową debatą po angielsku.

Język arabski staje się coraz powszechniejszy w Szwecji. Jest to związane z kryzysem imigracyjnym i zwiększeniem liczby Arabów w Szwecji. Lekcje języka arabskiego dla dorosłych stają się bardziej popularne niż francuskiego lub angielskiego. Co ciekawe do tej pory drugim najpopularniejszym językiem w Szwecji był angielski.

Większa liczba osób posługujących się językiem arabskim, a także somalijskim i językami afrykańskich pleniom, skutkuje również obciążeniem telefonicznych linii alarmowych. Dyspozytornie sygnalizują, że nie mogą nadążyć za wzrostem liczby połączeń od rozmówców arabskich i somalijskich.

W związku brakiem ogromnej liczby tłumaczy, szwedzki szpital uniwersytecki Karolinska zdecydował się na produkcje filmów informacyjnych. Filmy powstają w języku arabskim i somalijskim, ponieważ w Szwecji nastąpił wzrost liczby urodzeń wśród kobiet nie mówiących po szwedzku.

Źródło: medianarodowe.com

Za: http://narodowcy.net/audycje-wyborcze-w-publicznym-radiu-po-arabsku-w-szwecji/

Data publikacji: 28.08.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *