Strona główna > Świat > Eurosodoma – Antychrześcijański postęp wyczyści Hiszpanię z Hiszpanów…

Eurosodoma – Antychrześcijański postęp wyczyści Hiszpanię z Hiszpanów…

Hiszpania zmierza do „demograficznego samobójstwa”? Aborcja jednym z powodów.

Władze w Madrycie ujawniły, że zaledwie w ciągu sześciu miesięcy, populacja Hiszpanii spadła o blisko 50 tys. To efekt spadku przyrostu naturalnego. Niepokojące statystyki pokazują, że odnotowano najniższy przyrost naturalny od prawie 80 lat. Specjaliści są zdania, że ta tendencja będzie prowadziła Hiszpanię do tzw. „demograficznego samobójstwa”. Jednym z głównych powodów tego stanu rzeczy jest coraz bardziej powszechna aborcja.

Według hiszpańskiego Narodowego Instytutu Statystycznego, pomiędzy styczniem a czerwcem tego roku w Hiszpanii urodziło się tylko 170 074 dzieci. W tym samym czasie zmarło 215 478 obywateli. Oznacza to, że w tym okresie nastąpił spadek liczby ludności Hiszpanii o 45 404 osób. Śmiertelność wyższa niż liczba urodzeń wskazuje na kurczenie się populacji.

Według analityków z Narodowego Instytutu Statystycznego (INE), liczba urodzeń zarejestrowanych w okresie styczeń-czerwiec 2019 stanowi spadek o 6,2 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2018 r. Jest to najgorszy wskaźnik urodzeń, jaki kiedykolwiek odnotowano w Hiszpanii.

Jak wynika ze statystyk, całkowita populacja Hiszpanii nieznacznie wzrosła w ubiegłym roku o 284 387 osób (0,6 proc.), ale był to wynik licznej migracji.

Nie zmienia to faktu, że populacja Hiszpanii się starzeje. Średni wiek wszystkich mieszkańców wynosi 43,4 lat. Z kolei średni wiek urodzonych w Hiszpanii wynosi 44,2 lat, a cudzoziemców 36,1 lat. Cudzoziemcy stanowią młodszą grupę w Hiszpanii: 55 proc. obcokrajowców to osoby w wieku od 16 do 44 lat, a Hiszpanie w tym przedziale wiekowym stanowią 34,1 proc.

Według ekspertów INE, porody u kobiet urodzonych za granicą są bardziej prawdopodobne niż rodzimych Hiszpanek. Narodziny dzieci hiszpańskich matek stanowiły w minionych sześciu miesiącach (od stycznia do grudnia 2019) zaledwie 21,5 proc. wszystkich urodzeń.

Analitycy zajmujący się demografią zauważyli, że znaczący wpływ na spadek liczby dzietności ma aborcja. Według raportu rządowego, w 2017 r. na 1000 kobiet wykonano 10,5 aborcji. Rząd w Madrycie w ostatnim czasie zmniejszył ochronę życia dzieci nienarodzonych. Aborcja jest teraz dozwolona dla dziewcząt w wieku 16 lat.

Według ekspertów Institute for Family Policy, w Hiszpanii w latach 1985-2015 dokonano ponad 2 milionów aborcji. Hiszpania jest jednym z trzech krajów Europy, w których dokonuje się największej ilości aborcji. Wyprzedzają ją jedynie Francja oraz Wielka Brytania.

Instytut poinformował w maju, że niektóre regiony Hiszpanii zmierzają do „samobójstwa demograficznego”, właśnie poprzez wysoki wskaźnik aborcji.

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

Za: https://www.pch24.pl/hiszpania-zmierza-do-demograficznego-samobojstwa–aborcja-jednym-z-powodow,72702,i.html

12.2019

One thought on “Eurosodoma – Antychrześcijański postęp wyczyści Hiszpanię z Hiszpanów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.