Strona główna > Bez kategorii > Euroelita: użycie kryzysu finansowego do centralizacji władzy

Euroelita: użycie kryzysu finansowego do centralizacji władzy

 

http://www.activistpost.com/2012/06/euro-elite-using-financial-crisis-to.html

04/06/2012

autor: Brit Dee, Activist Post

tłum. PolskieMedium

Elita europejska z wyprzedzeniem zajmuje się planem wykorzystania obecnego upadku euro do dalszej centralizacji władzy.

W czasie, gdy obserwujemy balansowanie Grecji i innych krajów na krawędzi totalnego załamania, niektórzy dochodzą do wniosku, że „europejski sen” rozpada się w kawałki, a nawet ośmielają się wyrażać nadzieję, że jest to droga do uzyskania większej suwerenności narodowej oraz wykopania z kraju skorumpowanych instytucji finansowych wraz z ich fałszywymi długami.

Niestety, takie marzenia mogą szybko okazać się najgorszymi koszmarami, jeśli uda się przeprowadzić wspomniane wyżej plany.

Elita UE właśnie teraz zajmuje się wypracowaniem narzędzi do zsumowania przeogromnego długu narodowego i zobowiązań wobec sektora bankowego, a następnie przejęcia go…w zamian za to, że rządy eurostrefy oddadzą suwerenność w zakresie swych budżetów krajowych i polityki fiskalnej w ręce centralnej władzy w eurostrefie.

Takie plany przedstawiają ambitną próbę dokonania socjalistycznego ataku na sprawy związane z długiem narodowym i przeprowadzenia dalszej konsolidacji władzy w UE. Zostały one wypracowane przez szefa komisji europejskiej, przewodniczącego, szefa EBC oraz szefa eurogrupy 17 ministrów finansów. Projekty te zostaną zaprezentowane na szczycie UE pod koniec czerwca.

Dla najpotężniejszej gospodarki w Europie, Niemiec, przewiduje się zajęcie stanowiska kontrolera portfela takiej ogólnoeuropejskiej unii bankowej, o czym pisze George Soros:

Eurostrefa zdominowana przez Niemcy…ciągle gnębiąca obszary wymagające stałego zasilania przelewami pieniężnymi…to byłoby cesarstwo Niemiec oraz peryferia jako tereny przyległe.

Witajcie w UEZSRR!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.