Strona główna > NWO > Apokalipsa > Eschatologiczny znak – otwarcie Grobu Pańskiego

Eschatologiczny znak – otwarcie Grobu Pańskiego

Jak już jest wiadomo, w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie prowadzone są prace konserwatorskie. Restaurujący Grób Jezusa Chrystusa uczeni, usunęli marmurową płytę ochronną z kamienia na którym leżało ciało Chrystusa. Płyta ta była położona na Łożu Pogrzebowym Grobu Chrystusa w 1555 roku w celu ochrony świętości przed pielgrzymami, którzy próbowali odłupywać kawałki Grobu Chrystusa dla siebie i tym samym niszcząc go.

a33

Naukowcy, którzy usunęli marmurową płytę z Pogrzebowego Łoża Chrystusa, twierdzą, że głównym motywem ich prac jest pragnienie odrestaurowania świętości chrześcijańskiego świata. Mają oni także nadzieję na wyjaśnienie kwestii jak matka Świętego, Równego Apostołom cesarza Konstantyna, Święta, Równa Apostołom cesarzowa Helena, dowiedziała się, że to właśnie to miejsce jest Grobem Pańskim.

Niektórzy przedstawiciele zarówno Cerkwi Prawosławnej jak i Kościoła Katolickiego, w fakcie otwarcia miejsca pochówku Jezusa Chrystusa nie widzą niczego nagannego. Na przykład, zastępca przewodniczącego Komitetu Oświatowego Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, protojerej Maksim Kozłow, powiedział, że to wydarzenie ma ścisły związek z dziedziną archeologii cerkiewnej.

„Z religijnego punktu widzenia ja w ogóle tutaj nie widzę niczego niezwykłego” – dodał Kozłow. Na uwagę, że uczeni po prostu chcą zaspokoić własną ciekawość, przewodniczący Synodalnego Oddziału Misyjnego Patriarchatu Moskiewskiego, ihumen Serapion, odpowiedział, że ciekawość leży w naturze ludzkiej i nie wolno zakazywać człowiekowi poznawania czegoś nowego. „Ludzi, w szczególności, interesuje jak radziła sobie Święta Helena, kiedy poszukiwała Grobu Pańskiego i Życiodajnego Krzyża, jak wyglądał Grób Chrystusa” – wyjaśnił ihumen Serapion.

Tak więc, ani z religijnego ani z ludzkiego punktu widzenia, to wydarzenie nie daje podstaw do podejmowania dyskusji na ten temat. Czy jednak aby na pewno? Nie wiem, nie jestem teologiem ale jako prosty prawosławny chrześcijanin, stawiam sobie pytania, które mnie bardzo ambarasują.

Po pierwsze – czy jedynie z powodu ciekawości został otwarty Grób Chrystusa? Bardzo w to wątpię i skłaniam się ku opinii, że „naukowcy”, przy pomocy wszelakich fałszów, będą starali się potwierdzić „informacje” z nakręconego w 2007 roku w Kanadzie filmu zatytułowanego „Zaginiony Grób Chrystusa”. A w tym filmie jego autorzy oświadczają, że na podstawie ściśle „naukowych” archeologicznych i kryminalistycznych badań, analizy DNA i obliczeń statystycznych, „udowodniono”, że biblijny Jezus jest pochowany w grobowcu Talpiot, razem z rodziną.

Jak wiadomo, Talpiot jest to dzielnica mieszkaniowa w Jerozolimie. W 1980 roku brygada budowlana natrafiła na grobowiec. Naukowcy twierdzą, że pięć z dziesięciu grobów odkrytych w grobowcu Talpiot, noszą napisy z imionami, które jak się uważa, związane są z kluczowymi postaciami Nowego Testamentu, z Jezusem, Marią, Mateuszem, Józefem i Marią Magdaleną. Szósty napis, wykonany w języku aramejskim, tłumaczy się jako „Juda syn Jezusa”. Tak właśnie pojawiły „nowe fakty naukowe” i rzekoma analiza DNA, przeprowadzona w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów, które wskazują na to, że w grobowcu Talpiot zachowały się „szczątki Jezusa z Nazaretu i jego rodziny, Marii Magdaleny i syna Judy”.

a4

Ale jeżeli nawet odrzucić moją wersję, w odniesieniu do planów otwarcia prawdziwego Grobu Jezusa Chrystusa, jako bezpodstawną to jednakże nadal pozostaje wiele poważnych pytań.

Po pierwsze – komu i do czego jest to wszystko potrzebne? Naukowcom? Do czego? W celu znalezienia dowodu na to, że to jest właśnie Grób Pański? A może chrześcijańskim Kościołom, które wydały zezwolenie na przeprowadzenie naukowych eksperymentów nad Łożem Chrystusowym, potrzebne są naukowe dowody świętości tego miejsca? I jednym i drugim nie wystarcza to, że tutaj corocznie schodzi Święty Ogień?

I jeżeli już doszło do tego, że świętość powinna być potwierdzona naukową ekspertyzą to wtedy i relikwie różnych świętych trzeba oddawać do analizy DNA, i dołączać do nich certyfikat prawdziwości, zgodności? Ale przecież Grób Pański potrzebuje restauracji, mogą zaoponować przeciwnicy. A kto mógł określić, że, ukryte w przeciągu wieków, Łoże Chrystusowe powinno być poddane restauracji no i, znowu, w jakim celu?

A może to rusofob-muzułmanin, sponsorujący terrorystów w Syrii i wspierający tam rzeź zarówno muzułmanów jak i chrześcijan, król Jordanii Abdullah II? A przecież to właśnie on, muzułmanin (!), przeznaczył na ogólne prace restauracyjne przy Grobie Pańskim aż cztery miliony dolarów (!!!).

Tak, prace restauracyjne zostały poparte praktycznie przez wszystkie wyznania chrześcijańskie. Ale i to jest dla mnie żenujące i przygnębiające bo przecież Grób Pański to jest Święte Świętych. I trudno jest mi wyobrazić sobie, że do Świętego Świętych chrześcijan całego świata, przy sponsoringu miliardera-bandziora Abdullaha, włamują się nie wiadomo jacy ludzie, depcząc nogami po świętości i uzasadniając to koniecznością przeprowadzenia prac restauracyjno-badawczych.

A dla mnie jest to po prostu zbezczeszczenie świętości. A my co, zapomnieliśmy już jak bolszewicy „badali” relikwie świętych w Rosji? Ale wtedy prawosławna Ruś, na miarę swoich sił, stanęła w obronie swoich świętości. Przeprowadzania takich „prac naukowych” nikt z duchownych niczym nie uzasadniał i ogólnie chrześcijanie uważali to za świętokradztwo i bluźnierstwo.

a5

A teraz depczą Grób Pański i nic! Takie działania, czym by je nie uzasadniano, są zbezczeszczeniem świętego miejsca, pogwałceniem prawa Samego Pana: „I powiedział Bóg: nie podchodź tutaj; zdejmij twoje buty z nóg twoich albowiem miejsce na którym stoisz jest świętą ziemią” (Księga Wyjscia 3:5).

Dla świeckiego świata otwarcie Grobu Pańskiego jest aktem desakralizacji największej świętości chrześcijańskiego świata. Oprócz tego jest to akt eschatologiczny, który nastąpił po, niechby nawet nieuznanym ale najwyraźniej ostatnim, „Soborze Ekumenicznym” i już rozpoczętej III Wojnie Światowej.

W obliczu tego wszystkiego co powiedziano powyżej gnębi mnie milczenie Kościołów chrześcijańskich w odniesieniu do zbezczeszczenia Grobu Pańskiego a nawet ich zgoda na to. Co to jest jak nie oznaka nadejścia ogólnoświatowej apostazji?

Jeżeli jednak ja błądzę w swoim wnioskowaniu to z chrześcijańską pokorą proszę czytelników o poprawienie mnie i o przebaczenie za niewłaściwe dla prawosławnego chrześcijanina poglądy…

Igor Jewsin, pisarz prawosławny, miasto Riazań.

SUPLEMENT

Za: http://3rm.info/main/65029-vskrytie-groba-gospodnya-eshatologicheskiy-priznak-nepredskazuemye-posledstviya.html

Data publikacji: 2.11.2016

Tamara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *