Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Elon Musk: zaczniemy wszczepianie implantów do mózgu w ciągu roku

Elon Musk: zaczniemy wszczepianie implantów do mózgu w ciągu roku

Twórca PayPal oraz właściciel Tesla rozwija projekt związany z połączeniem mózgu człowiek z maszyną, deklarowanym celem jest pomoc osobą ze słuchem, wzrokiem oraz po amputacji kończyn ale sam Musk przyznaje, że chodzi o kontrolę nad funkcjami ludzkiego mózgu co brzmi bardzo niepokojąco.

Przetłumaczony fragment z portalu biznesowego businessinsider.com:

Neuralink, firma zajmująca się sztucznym mózgiem, kierowana przez Teslę i Elona Muska mogłaby być gotowa do umieszczenia wersji implantu u osoby „w ciągu roku”, powiedział Musk, gdy ostatnio mówił w wywiadzie radiowym z Joe Rogan.

Neuralink, który został założony w 2016 roku, to firma zajmująca się technologią neuronową firmy Musk, która opracowuje implant przeznaczony do bezpośredniej interakcji z ludzkim mózgiem. Według Muska pierwotnym celem implantu jest wykorzystanie go jako środka do leczenia uszkodzeń i urazów mózgu.

„Wciąż jest wiele do zrobienia” – powiedział Musk podczas rozmowy z Roganem. „Więc kiedy mówię, wiesz, prawdopodobnie mamy szansę na umieszczenie go w osobie, wiesz, w ciągu roku. Myślę, że właśnie o to mi chodzi, myślę, że mamy szansę sprawić aby implanty były zdrowe i przywracały utraconą funkcjonalność ”.

Musk twierdzi, że chip może potencjalnie zostać użyty do przywrócenia wzroku, słuchu i ruchu kończyn, a także do leczenia chorób wpływających na mózg. Według Muska urządzenie zostanie wszczepione bezpośrednio do czaszki, aby umożliwić kontakt elektrod z niektórymi obszarami mózgu.

„To może w zasadzie naprawić wszystko, co jest nie tak z mózgiem” – powiedział Musk.

To nie pierwszy raz kiedy Musk wysunął takie twierdzenia. W lipcu 2019 roku Musk powiedział, że ma nadzieję na wszczepienie implantu w mózg człowieka do końca przyszłego roku.

Ale to tylko wczesne ambicje, jakie Musk przygotował dla inwestorów firmy Neuralink. W dłuższej perspektywie ma nadzieję opracować urządzenie, które umożliwiłoby „symbiozę” między ludźmi a Sztuczną Inteligencją.

https://www.businessinsider.com/elon-musk-neuralink-brain-chip-put-in-human-within-year-2020-5?r=US&IR=T

17 kwietnia pisaliśmy o projekcie multimiliardera z Doliny Krzemowej, który wysyła setki satelit na orbitę, Konstelacja Starlink jest przedsięwzięciem w ramach którego ma zostać udostępniony globalny dostęp do internetu.

Cały artykuł: Elon Musk wprowadza setki satelit na orbitę ziemską [zdjęcia, video z Polski]

Wywiad Joe Rogana z Elonem Muskiem

5 thoughts on “Elon Musk: zaczniemy wszczepianie implantów do mózgu w ciągu roku

 1. po zaszczepieniu zniszczyć wszystko nieruchomość, ruchomości własne aby nie dostały się w ręce wroga i okupanta ziemia na której mieszkamy ma zostać wypalona i zniszczona, i tak zostaniemy z nich wypędzeni do obozów nawet jeśli nie umrzemy od razu, smutne ale prawdziwe

 2. Każdy ma prawo się pomylić, zrobić błąd ortograficzny, stylistyczny, interpunkcyjny ale bez przesady. Od pewnego czasu nikt chyba nie czyta artykułów przed ich publikacją.

  „Twórca PayPal oraz właściciel Tesla rozwija projekt związany z połączeniem mózgu człowiek z maszyną, deklarowanym celem jest pomoc osobą ze słuchem, wzrokiem oraz po amputacji kończyn ale sam Musk przyznaje, że chodzi o kontrolę nad funkcjami ludzkiego mózgu co brzmi bardzo niepokojąco.”

  Po co pomagać osobom ze słuchem, wzrokiem, przecież większość z nas jest osobami z tymi zmysłami. No i OSOBOM nie OSOBĄ.

  No i połączenie mózgu człowieka z maszyną a nie człowiek z maszyną. Jeżeli już to człowieka z maszyną lub człowiek maszyna. Dobra, akurat tutaj to mogła być literówka ale pierwsze zdanie, wprowadzające ktoś powinien przeczytać po autorze?

  Szanuję Wasz portal i dlatego mój niepokój i troska.
  Sam też robię czasem błędy ale nie piszę artykułów :)

  Podrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *