Strona główna > NWO > Elektroniczny łagier w Rosji: paszport będzie środkiem płatniczym

Elektroniczny łagier w Rosji: paszport będzie środkiem płatniczym

Federalna Służba Migracyjna (FSM) i Uniwersalna Karta Elektroniczna (UEC-Universal Electronic Card) uzgodniły, by elektroniczny paszport stał się środkiem płatniczym.

a

FSM i UEC uzgodniły, by elektroniczny paszport został środkiem płatniczym: oto jeszcze jeden znak, na wypełnienie apokaliptycznych proroctw z Objawienia Świętego Jana: „ I wywiera nacisk na wszystkich – małych i wielkich, i bogatych i biednych, i wolnych i niewolników – żeby im dano znamię na ich prawą rękę albo na ich czoło. I żeby nikt nie mógł kupować ani sprzedawać oprócz tego, kto ma znamię – imię bestii albo liczbę jej imienia.

Przyszłe paszporty elektroniczne Rosjan, mogą być wykorzystywane jak karty płatnicze. Przy tym, płatności będzie można realizować tylko bezkontaktowo. Poinformowali o tym, na konferencji prasowej, zastępcy szefa Federalnej Służby Migracyjnej (FSM), Władimir Lyannoy i prezydent Universal Electronic Card (UEC) Alexey Popov. Za realizację funkcji płatniczej UEC będzie odpowiadać Narodowy system płatniczy, który postuluje się wykonać w ramach FSM.

Program płatniczy nie będzie związany z jakimkolwiek bankiem: użytkownik sam może go wybrać. Informacja o banku i numerze konta w ogóle nie zostaną wprowadzone do mikroprocesora paszportu. Według Popova, chip będzie zawierać tylko identyfikator, z którego system płatniczy będzie sczytywał wszystkie pozostałe informacje.

Za pomocą elektronicznego paszportu będzie można wykonać tylko płatności bezkontaktowe (aby dokonać przelewu nie będzie trzeba wsuwać dokumentu do bankomatu ani w czytnik kart). Obecnie chipy UEC już są przystosowywane do bezkontaktowych płatności, aktualnie odbywają się testy tejże funkcji, we współpracy z różnymi bankami.

Elektroniczny paszport, jak UEC, będzie można wykorzystywać jako identyfikator na portalach służb państwowych i komunalnych. Przy czym nie będzie połączenia UEC z systemem paszportów elektronicznych – zasygnalizował Lyannoy. Ale infrastruktura UEC stanie się podstawą dla przyszłego systemu identyfikacji jednostki.

Odpowiednio, z przeprowadzonymi obecnie przez władze, projektami ustaw, wydanie elektronicznych paszportów powinno zacząć się 1 lipca 2015 roku. Dokumenty nowego typu będą wydawane w regionach pilotażowych, których nazwy, jak na razie nie zostały ujawnione.

Od 1 stycznia 2016 roku elektroniczne paszporty będą wydawane już w całym kraju. Dokumenty nowego typu, mogą dostać już noworodki, przy czym, oprócz paszportu będą wydawane także akty urodzenia. Po 14 latach elektroniczny paszport będzie podlegał wymianie. Oprócz tego, dokumenty nowego typu będzie trzeba zamieniać co 10 lat.

Źródło:

http://uec.cnews.ru/top/2014/04/07/fms_i_uek_dogovorilis_sdelat_elektronnyy_pasport_sredstvom_platezhey_567078

Tłum. z j. ros. Asia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *