Strona główna > NWO > Elektroniczny obóz koncentracyjny: brytyjskie banki wydają karty dla 8’latków

Elektroniczny obóz koncentracyjny: brytyjskie banki wydają karty dla 8’latków

Rodzice w Wielkiej Brytanii mogą teraz uczyć potomstwo zarządzania swoimi finansami w bardzo młodym wieku. Nowy program produkcji kart debetowych jest skierowany do młodych odbiorców i oczywiście nie przewiduje żadnych kredytów.

debit card children

Według The Financial Times, produkcją nowych kart zajmie się lokalna firma Osper, a na kartach będzie oznaczenie Mastercard. Za pomocą kart dziecięcych można wypłacać gotówkę z bankomatów i płacić za zakupy w sklepach internetowych. Plastikowy produkt nie będzie niczym różnił się od opcji dla „dorosłych” – na karcie będzie również numer seryjny, nazwisko posiadacza oraz specjalny chip.

Środki na rachunek są umieszczane przez rodziców – karta nie przewiduje debetu, więc rodzina zawsze może kontrolować wydatki dziecka.

Aby mieć kontrolę, dorosłemu wystarczy pobrać aplikację, która będzie na bieżąco informować go o tym, jak, kiedy i na co ich dziecko wydaje budżet rodzinny. Przy tym aplikacja dla dzieci i dorosłych wymaga innego hasła.

Dla rodziców będą dostępne funkcje zablokowania karty, a dzieci, po zarejestrowaniu w aplikacji, będą mogli sprawdzić stan konta, a także wysłać do rodziców żądanie – elektroniczne żądanie wysłania trochę więcej pieniędzy.

Teraz w wielu zachodnich bankach można zostać posiadaczem karty kredytowej po osiągnięciu wieku 11 lat (niektóre organizacje dają karty od 16 lat). Osper postanowiła obniżyć ten próg, pomóc rodzicom w młodym wieku uczyć dzieci jak planować budżet i obliczać środki, poczuć się prawdziwie dorosłymi.

Jednak nowy projekt karty dla dzieci wywołał wiele krytyki. Według wielu brytyjskich rodziców, omawiających inicjatywę Mastercard na forach w Internecie, karty dla dzieci zamiast kieszonkowych nie nauczą cenić swoje pieniądze, ale wręcz przeciwnie – zrobią pieniądze „niewidzialnymi”, zmuszą traktować je „lżej”. Ponadto, one zrobią z dzieci „mini-konsumentów”, uzależnionych od zakupów od samego dzieciństwa.

http://russian.rt.com/article/39727#ixzz36nPY6zYD

http://3rm.info/48706-britanskie-banki-vypuskayut-karty-dlya-8-letnih-detey.html

Tłumaczenie: Olga Ka

Serdeczne podziękowania dla Olgi za działanie. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *