Strona główna > NWO > Apokalipsa > Elektroniczny koncłagier pochłania niemowlęta

Elektroniczny koncłagier pochłania niemowlęta

Elektroniczny koncłagier pochłania niemowlęta. Do drugiego roku życia niemowlę będzie miało pełną historię danych biometrycznych.

a,3

Za 5-10 lat pojawi się możliwość wykonywania specjalnych tatuaży dzieciom już po pierwszym karmieniu. Będą one wielkości pocztowego znaczka, ich głównym przeznaczeniem będzie monitorowanie takich biometrycznych parametrów jak elektrokardiogram (EKG), aktywność fizyczna, stan odżywienia , czas trwania snu, częstotliwość oddechu, temperatura ciała, poziom wody w organizmie, informuje „Discovery News”.

Tatuaże będą nanoszone w okolicy piersi. W ten sposób do wieku 2 lat życia dziecko będzie miało pełną historię danych biometrycznych, więcej niż ktokolwiek na dzisiejszy dzień, według szefa Wydziału Medycyny Sercowo-Naczyniowej Uniwersytetu Południowej Kaliforni, Leslie Saxen. Dane zebrane z jednego lub kilku czujników będą przekazywane, przez aplikacje mobilnego urządzenia, rodzicom albo pediatrom w czasie rzeczywistym ażeby ci wiedzieli jaki jest stan zdrowia dziecka.

Nowe podejście do zdrowia

Według Saxon, będzie to na poziomie dostępności do organizmu. Patrząc w przyszłość, można sobie wyobrazić sfery w których zastosowanie  takich urządzeń będzie możliwe a mianowicie w profilaktyce chronicznych chorób, w sporcie, armii, podboju przestrzeni kosmicznej, i tak dalej. Pacjenci będą dysponować danymi o swoim organizmie i będą posiadać środki do wchodzenia z nim w interakcję. „Ludzie będą zdolni do zarządzania symptomami i do wybierania właściwego leku, pożywienia i formy fizycznej aktywności”-przewiduje Leslie Saxon. „Każdy człowiek zdoła monitorować wszystkie wskaźniki własnego organizmu. I to jeszcze nie wszystko. Biorąc pod uwagę, że strumień takich informacji będzie cenny dla firm farmaceutycznych, biomedycznych i innych, można założyć, że za wasze informacje będą wam jeszcze płacić”. W sobotę na konferencji w Teksasie Saxon zwróciła się do 500 słuchaczy ze swoim wykładem. Przyznała, że na razie są potencjalne trudności a mianowicie kwestia poufności. Ale, według niej, liczni ludzie przesadzają co do rozmiaru niedogodności związanych z technologią, eksponując tym samym swoje osobiste niechęci do dbania o zdrowie w długoterminowej perspektywie.

Długowieczność w technologiach

Według Saxon 27% Amerykanów już dzisiaj wykorzystuje mechanizmy, które mierzą ich biometryczne dane. W rodzaju przykładu można przytoczyć bransoletki monitorujące czas fizycznej aktywności i snu. Stopniowo takie technologie będą przekształcać się w wielo-funkcjonalne czujniki zmieniające życie ludzi na lepsze. Będą one implantowane, sieciowe i trwałe i będą częścią życia. Niektóre urządzenia będą na tyle małe, że będzie je można stosować razem z tabletkami. Będą one pokazywały czy właściwie jest obliczona dawka leku i jakie będą reakcje na przyjęcie leku, i tak dalej. To pozwoli lekarzom dokładniej regulować czujniki w celu skuteczniejszego działania środków medycznych. Zwłaszcza jest to aktualne jeżeli weźmie się pod uwagę to, że od 30% do 50% ludzi nie przyjmuje tej dawki leku, która jest im przepisana przez lekarzy. Szerokie wykorzystanie czujników u dzieci może mieć szczególnie nieocenione znaczenie w krajach rozwijających się gdzie epidemie chorobowe są bardziej powszechne i trudno je monitorować i na czas powstrzymywać. Problemy niedożywienia także będzie można lepiej kontrolować. Saxon ma nadzieję, że z pomocą tatuaży-czujników można będzie rozwiązać dużą ilość problemów zdrowia publicznego. Zysk z wykorzystania takich środków Saxon proponuje przeliczać na dobroczynność.

Źródło: http://www.hardnsoft.ru/academy/technology/30136/

Za: http://3rm.info/46048-elektronnyy-ray-poglaschaet-mladencev-k-dvum-godam-zhizni-rebenok-budet-imet-polnuyu-istoriyu-biometricheskih-dannyh.html

Data publikacji: 21.04.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.