Strona główna > Rosja > El Miurid: Ławrow

El Miurid: Ławrow

 Jeszcze o nominacjach w „nowym” rządzie. Stanowisko ministra spraw zagranicznych pozostało przy Ławrowie. Wydawałoby się, polityka zagraniczna Rosji, w ciągu sześciu lat poniosła głębokie porażki, poddając pozycje na większości kierunków. Jednak Ławrow pozostał.

To subtelność, wynikająca z tego, że MSZ w Rosji, nie zajmuje się opracowywaniem polityki zagranicznej.  W ogóle. MSZ obsługuje polityczne wytyczne kierownictwa, a ponadto w hierarchii aparatu, jest bardziej poważny gracz, który podejmuje decyzje — administracja prezydenta. Powiedzmy, konfliktem w Donbasie, jak wiadomo, nie zajmuje się specjalny przedstawiciel MSZ, a specjalny przedstawiciel prezydenta; w sprawach, które wymagają koordynacji różnych struktur, MSZ nie jest organem, który zajmuje się tym procesem. Tutaj znowu, wiodą ludzie, którzy nie pozostają w żadnym stosunku do rządu.

W sumie MSZ — to czysto techniczna instytucja, która, w sytuacji teraźniejszych porażek, jest zmuszona obecnie pełnić rolę ministrestwa kontroli  szkód. Jego zadanie — to nonsens, przykrywanie wpadek zupełnie innych ludzi i struktur. Z tą robotą Ławrow radzi sobie, więc pretensji do niego nie ma. Do jego resortu, w gruncie rzeczy, zarzutów nie ma — wizy są wydawane, Zacharowa gniewnie osadza przeciwników, czego jeszcze trzeba?

Sytuacja, oczywiście, nienormalna, Więc – odpowiadać za wpadki, w istocie, nie ma komu.Działa tu klasyczny mafijny schemat : wykonawca ma czyste sumienie, a organizator — czyste ręce. Tak, jak w całym kraju, zbudowanym na obraz i podobieństwo camorry*1.  Jakim powino być MSZ w Mafia State? MSZ nie odpowiada w zasadzie za politykę zagraniczną, ono jej nie kreuje, ono jej tylko towarzyszy. Dlatego indagować ministra: „jak to się stało”, nie ma sensu. A  prawdziwych ludzi, którzy tę politykę zagraniczną tworzą, pytać również, nie można, ze względu, na ich anonimowość.  Co to za ludzie, jasne, wiadomo, ale zajmują oni nudne i szare stanowiska referentów, pomocników i w ogóle — czego od nas oczekiwać, my tylko – urzędnicy.

No, a  głównego geo-stratega to w ogóle, pytać- nie ma sensu. On myśli w kategoriach mgławic galaktycznych; nawet pytania, nie zrozumie. Nie jego poziom.

To, w ogólności problem całej putinowskiej piramidy władzy, gdzie odpowiedzialność, w tym – osobista, nie istnieje, jako zjawisko. Znaczy, ona jest — ale nie za wynik pracy. Kryteria, według których oceniają urzędników w obecnym systemie, w ogóle, nie mają nic wspólnego, z wynikami.Dlatego Ławrow z jednej strony — jest zakładnikiem systemu, do którego, nie można mieć pretensji, jeśli rozumieć przynajmniej z grubsza, jak ten system działa, z drugiej strony — u człowieka uczciwego, zawsze istnieje możliwość splunąć i powiedzieć — ja w tym bałaganie nie biorę udziału. Ale takich, którzy mogą przytoczyć taką frazę, eliminują jeszcze na podejściach.Tu u naszej obrony przeciwlotniczej z krzywizną powierzchni wszystko w porządku

( Здесь у нашего ПВО с кривизной поверхности всё в порядке).
————–

Przypisy:

*1. The Camorra (Italian: [kaˈmɔrra]; Neapolitan: [kaˈmorrə]) is an Italian Mafia-type crime syndicate, or secret society,  which arose in the region of Campania and its capital Naples.

—————


Лавров о спекуляциях вокруг погибших в Сирии россиян
Ławrow o spekulacjach, wokół poległych w Syrii Rosjan

————————

źródło:
https://narzur.ru/lavrov/
Лавров
Эль Мюрид
19.05.2018

——————

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *