Strona główna > NWO > Eksperci od spraw bezpieczeństwa teleinformatycznego ostrzegają przed ryzykiem włamania do mózgu poprzez neuronowe implanty

Eksperci od spraw bezpieczeństwa teleinformatycznego ostrzegają przed ryzykiem włamania do mózgu poprzez neuronowe implanty

Ludzki mózg może stać się kolejną dziedziną działania hakerów – ostrzegają naukowcy zajmujący się bezpieczeństwem teleinformatycznym w artykule przedstawiającym luki w technologii implantów nerwowych, które mogą narazić naszą świadomość na niebezpieczeństwo.

Według ich przewidywań proces rzeczywistej kontroli pamięci przez takie implanty będzie dostępny w ciągu 20 lat. W ramach finansowanego przez agencję DARPA badania udało się niedawno wyizolować sygnały elektryczne kodujące pamięć u ludzi i przesłać je z powrotem, zwiększając wydajność pamięci krótkoterminowej o 37 procent.

Podczas gdy podstawowe implanty mózgu są już faktem, obecna nauka wskazuje, że jesteśmy na krawędzi opanowania chemii pamięci.

Terapia głębokiej stymulacji mózgu (Deep Brain Stimulation; w skrócie DBS) polega na wszczepieniu do ciała urządzenia wysyłającego impulsy elektryczne do elektrod przeznaczonych do leczenia chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona. „Implanty pamięci” będą najprawdopodobniej oparte na istniejącej architekturze DBS.

Firma Kaspersky Labs współpracowała z Uniwersytetem Oksfordzkim przy testowaniu tych systemów w celu rozpoznania i usunięcia wad zabezpieczeń przed przystąpieniem do łączenia naszej świadomości z nimi. Ich raport jest dość pouczający.

Naukowcy odkryli, że bezpieczeństwo istniejących implantów jest najsłabsze w momencie łączenia się ich z innymi systemami, takimi jak medyczne platformy używane przez lekarzy i chirurgów, w ramach których zachodzi transfer danych między implantem, oprogramowaniem i innymi sieciami.

Ich raport ostrzega, że złośliwi użytkownicy mogą przejąć kontrolę nad implantem, powodując ból lub sprawiając, że systemy organizmu staną się nie do opanowania, a gdy ta technologia stanie się jeszcze bardziej zaawansowana, będą mogli ograniczyć dla okupu pamięć, zmuszając ofiarę do zapłacenia haraczu za dostęp do jej własnych wspomnień.

Mimo iż dotąd nie zaobserwowano żadnych ataków ukierunkowanych na neurostymulatory, naukowcy ostrzegają, że jest tak tylko dlatego, iż ta technologia nie jest jeszcze rozpowszechniona, i dodają, że wciąż jest czas na załatanie potencjalnych luk, zanim będzie za późno.

Źródło: https://www.rt.com/news/442800-brain-implants-hacking-security/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.