Strona główna > Nauka > Eko-terroryści kontra fakty

Eko-terroryści kontra fakty

zielone pustynie

green_desertsszok klimatyczny: Wzrost ilości CO2 w atmosferze zamienia światowe pustynie w zielone oazy

Eko-terroryści finansowani przez synagogę szatana forsują dogmatyczną propagandę, jaka przez lata twierdziła i nadal, wbrew faktom, twierdzi że podwyższony poziom stężenia atmosferycznego CO 2 uczyni z Ziemi pozbawioną życia, wypaloną pustynię. Matka Natura kolejny raz udowadnia, że jest silniejsza niż plany eko-terrorystów i jest całkowicie odporna na żydowską propagandę. Zwiększony poziom CO2 w atmosferze powoduje, że światowe pustynie zaczynają pokrywać się warstwą zieleni.

Takie są wyniki nowych badań naukowców pracujących na zlecenie rządu Australii, którzy zajęli się badaniem obszarów planety, jakie kiedyś były suche i martwe przy użyciu metod satelitarnych.

„Okazało się, że istnieje bardzo silny związek między wzrostem stężenia CO2 w atmosferze i zazielenieniem się tych obszarów na świecie, jakie są uznawane za środowiska suche”, wyjaśnia dr Randall Donohue z the Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO), narodowej agencji naukowej.

Zdaniem Donohue i kolegów z zespołu badawczego, rosnący poziom CO2 w powietrzu jest w ścisłym związku z 11 % zwiększeniem się powierzchni zielonych w okresie od 1982 do 2010 roku na terenach dotąd jałowych w Australii, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

„W Australii nasza rodzima roślinność jest znakomicie przystosowana do przetrwania w suchych warunkach, a skutkiem tego wykorzystuje wodę w sposób bardzo wydajny”.

„Ten czynnik oraz ogromne zasięg terenów jałowych i suchych powodował, że Australia zajęła poczesne miejsce w naszych badaniach i uzyskanych wynikach”.

Naukowcy od dawna spekulowali, że wzrost poziomu dwutlenku węgla będzie ułatwieniem dla życia roślinności zielonej, jaka utrzymuje nas wszystkich przy życiu poprzez zasilany energią słońca proces fotosyntezy, w którym CO2 pobierany jest z powietrza, tworzą się związki z wodą, aby wytworzyć cukry i wydalić część tlenu (co z kolei pozwala zwierzętom oddychać).

„Nasza praca byłaby w stanie pomóc w zdobyciu informacji w sprawie skutków nawożenia przy pomocy CO2”, wyjaśnia Donohue, i dodaje, że jego zespół mógłby również wyregulować i dostosować uzyskiwane dane satelitarne do wyjaśniania takich procesów, jak wpływ opadów, temperatury powietrza, ilości światła i zmiany sposobu użytkowania gruntów rolnych.

Donohue ostrzega, że zielenienie się obszarów pustynnych może mieć nieprzewidziane efekty uboczne – na przykład, może być więcej pożarów, gdyż na terenach suchych teraz jest więcej liści i roślin, jakie wysychają i palą się podczas gorących pór roku.

Niemniej jednak, „na pierwszy rzut oka, wzrost roślinny dzięki zwiększeniu się CO2 na terenach jałowych to dobra wiadomość”.

To z pewnością bardzo ważna wiadomość dla tych, którzy martwią się „globalnym ociepleniem”. Zbiorowisko negatywnych opinii w tej sprawie, stanowiących fundament propagandy strachu, że niekontrolowany wzrost poziomu CO2 doprowadzi do katastrofalnego ocieplenia – co z kolei daje podstawę propagandową eko-terrorystom do tworzenia hipotez bardzo negatywnych prognoz klimatycznych – okazuje się mało warte. Strach ma wielkie oczy, ale prawdopodobnie dużo mniejsze, niż przypuszczano.

Badania Donohue i jego zespołu zostały opublikowane w czasopiśmie Geophysical Research Letters: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/grl.50563/abstract

Dostępne są również on-line na stronie CSIRO (®):

http://www.csiro.au/en/Portals/Media/Deserts-greening-from-rising-CO2.aspx

na podstawie: http://www.theregister.co.uk/2013/07/11/co2_greens_the_deserts/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.