Strona główna > NWO > Apokalipsa > Egzorcysta Fr Amorth: Ojciec Pio znał Trzecią Tajemnicę: „Szatana wprowadzono na łono Kościoła”

Egzorcysta Fr Amorth: Ojciec Pio znał Trzecią Tajemnicę: „Szatana wprowadzono na łono Kościoła”

Główny egzorcysta Fr Amorth: Padre Pio znał Trzecią Tajemnicę: „Szatana wprowadzono na łono Kościoła i w bardzo krótkim czasie przyjdzie by rządzić fałszywym Kościołem…”

W niedawnym artykule o Tajemnicy Fatimskiej / recent article on the Secret of Fatima, Steve Skojec, założyciel i redaktor OnePeterFive, opublikował, z tego co wiem, po raz pierwszy po angielsku słowa rzymskiego egzorcysty, Fr Gabriele Amortha (zm. 2016), o Padre Pio i jego wiedzy o Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Pochodzą z nowo wydanej książki autorstwa José María Zavala Najlepiej strzeżona Tajemnica Fatimska / The Best Kept Secret of Fatima (El Sécreto Mejor Guardado de Fátima). Piszący dla OnePeterFive Mr. Andrew Guernsey, był bardzo pomocny w znalezieniu tych cytatów. Ponieważ artykuł Mr. Skojec jest dlugi, wielu czytelników może nie zdawać sobie sprawy ze znaczenia tego wywiadu z Fr Amorthem, ktory opublikowano dopiero po śmierci księdza. Ponizej fragmenty artykułu Steve’a, który pierwszy mówi o pewności Fr Amortha, że konkretnego poświęcenia Rosji jeszcze nie dokonano, i wchodzi w szerszą dyskusję o Fatimie:

On [kawałek puzzle o Fatimie] jest w formie wywiadu z bardzo znanym (teraz nieżyjącym) rzymskim egzorcystą, Fr. Gabrielem Amorthem, też przeprowadzonym przez José María Zavala. Fr. Amorth osobiście znał św. (Padre) Pio przez 26 lat, i to od tej wybitnej postaci katolickiej świętości XX wieku, poznał, jak twierdzi, treść Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej.

Fr. Amorth udzielił wywiadu Zavala w 2011, który trzymał ten wywiad w tajemnicy do śmierci egzorcysty, publikując go pierwszy raz w swojej książce o Fatimie. W wywiadzie Fr. Amorth mówi, że nie uważa żeby poświęcenie świata przez Papieża Jana Pawła II w 1984 wystarczyło żeby spełnić wymogi postawione przez Matkę Bożą.

„Nie było wtedy żadnego takiego poświęcenia” – mówi Fr Amorth. „Byłem tego świadkiem. Byłem tego niedzielnego popołudnia na Placu Sw. Piotra, bardzo blisko Papieża; tak blisko, że niemal mogłem go dotknąć”.

Naciskany przez Zavala dlaczego tak usilnie uwaza, że poświęcenia nie dokonano, Fr Amorth odpowiedział: „Bardzo proste; Jan Paweł II chciał wyraźnie wymienić Rosję, ale w koncu tego nie zrobil”.

Zavala dalej naciskał, mówiąc, że sama s. Łucja (jak wspomniałem powyżej) powiedziala, że Niebo przyjęło poswięcenie. Opisał reakcję Fr. Amortha. „Łucja tak powiedziala…?” – zapytał. Zavala kontynuuje:

„Cóż, powiedział to kard. Tarcisio Bertone w 2000, ukrywając za sobą list [escudándose en una carta] od Łucji z listopada 1989, w którym stwierdziła, że Niebo uznało poświęcenie pomimo [niespełnienia?] jednego z najważniejszych warunków.

„Widziałeś ten list?” – pyta, jakby prowadził śledztwo policyjne poszukując dowodów.

„Nigdy” – odpowiedziałem.

„Nie myślę byś go w ogóle zobaczył, bo jestem pewien, że nie napisala go Łucja”.

„Skąd taka pewność?”

„Dlaczego Bertone nie pokazał go kiedy powinien, kiedy ujawnił Trzecią Tajemnicę Fatimską? Prosta odbitka rękopisu włączona w oficjalną teczkę Watykanu, wystarczylaby żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Skoro Watykan zawsze skrupulatnie pokazywał dowody potwierdzające prawdziwość informacji Łucji w drobnych sprawach, to dlaczego miałby skąpić jedynych dowodów z dokumentow, które, zdaniem Bertone, potwierdzały fakt, który niewątpliwie miał rownie duże znaczenie jak poświęcenie dokonane przez Jana Pawla II?

„Tak, to dziwne” – przyznaję.

„Czy naprawdę myślisz, że Łucji zabralo 5 lat żeby napisać iż poświęcenie naprawdę uznano? I że Bertone czekał nie mniej niż 16 lat żeby ogłosić ważność czegoś tak ważnego jak poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi?” Głos Fr Amortha brzmi jak suche liście.

„To wszystko, naprawdę jest bardzo dziwne” – Zavala znowu się zgodził.

„Co więcej” – dodaje – „jeśli poświęcenie świata Niepokalanemu Sercu Maryi dokonane przez Piusa XII w 1942 było tylko częściowo przyjęte (bo nie wymienił konkretnie Rosji /not specifically mention Russia – red], gdyż Pan Jezus powiedział, że w związku z tym wojna zostanie skrocona, a nie zakończona natychmiast, to dlaczego mialby On zmienić zdanie o akcie Jana Pawła II, skoro Rosja nie została wtedy wymieniona?”

„To byłby absurd, tak”.

„Raczej”.

„A zatem…?”

„Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że poświęcenia nie dokonano zgodnie z wymogami Dziewicy. Ale nie wolno nam zapomniec o tym co sama powiedziala s. Łucji: 'W końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Świety poświęci Mi Rosję i świat dostanie okres pokoju’…”

Teraz wywiad odchodzi od tematu Fatimy, ale Zavala wraca doń później:

„Przepraszam za upór w kwestii Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej; czy Padre Pio odniósł ją wtedy do utraty wiary w Kościele?”

Fr. Gabriele marszczy brwi i wystawia brodę. Wydaje się być bardzo poruszony.

„Tak” – stwierdza – „pewnego dnia Padre Pio powiedział mi z wielkim smutkiem: 'Wiesz, Gabriele? To szatana wprowadzono na łono Kościoła, i w bardzo krótkim czasie przyjdzie by rządzić fałszywym Kościołem…'”

„O mój Boże! Jakiś rodzaj antychrysta! Kiedy ci to przepowiedział?” – zapytałem [Zavala].

„To musiało być ok. 1960, bo wtedy już byłem księdzem”.

„Czy to dlatego Jan XXIII wpadł w taką panikę o ogłoszeniu Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej, żeby ludzie nie myśleli, że był antypapieżem czy cokolwiek to było..?”

Lekki, ale pełen wiedzy uśmiech wykrzywił usta Fr Amortha.

„Czy Padre Pio powiedział ksiedzu coś jeszcze o przyszłych nieszczęściach: trzęsienia ziemi, powodzie, wojny, epidemie, głód…? Czy nawiązał do tych samych plag przepowiedzianych w Piśmie Świętym?” [pyta Mr Zavala]

„Nic tego rodzaju nie liczyło się dla niego, bez względu na to jak były przerażające, poza wielką apostazją w Kościele. To była sprawa, która naprawdę go dręczyła, i za którą się modlił i ofiarował wielką część swego cierpienia, ukrzyżowany z miłości”. – Fr Amorth.

„Trzecia Tajemnica Fatimska?”

„Dokładnie”.

„Czy jest jakiś sposób uniknięcia czegoś tak strasznego, Fr. Gabriele?”

„Jest nadzieja, ale to jest bezużyteczne, jeśli nie towarzyszą temu czyny. Zacznijmy od poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, odmawiajmy Święty Różaniec, módlmy się i pokutujmy…”

Tak kończy się własna prezentacja Steve’a Skojec pewnych fragmentow z nowej książki Zavala o Fatimie.

Father Amorth jest tu świadkiem tego co Padre Pio – którego sam spotkal kiedy był 17-letnim młodzieńcem – powiedział mu prosto i osobiście. Father Amorth twierdzi w tym samym wywiadzie, ze Padre Pio pozwalał mu nawet czytać swój dziennik duchowy.

Jak napisaliśmy /reported wcześniej, Fr Amorth powiedział też, że nie wierzył iż Poświęcenie Rosji mialo miejsce (co wlaśnie potwierdzil Cardinal Paul Josef Cordes). W grudniu 2015, Fr Amorth powiedział:

Poświęcenia jeszcze nie dokonano. Byłem tam 25 marca 1984 na Placu Św. Piotra, byłem w pierwszym rzędzie, praktycznie mógłbym dotknąć Ojca Świętego. [Papież] Jan Paweł ii chciał poświęcić Rosję, a jego świta nie, obawiając się, że to zantagonizuje prawosławie, i prawie go powstrzymali. Dlatego kiedy jego Świątobliwość poświęcił świat na kolanach, dodał zdanie nie włączone w rozdaną wersję, że zamiast powiedział „zwłaszcza te narody, o których poświęcenie Sama prosiłaś”. Więc, nie wprost, to objęło Rosję. Ale konkretnego poświęcenia jeszcze nie dokonano. Możecie zawsze to zrobić. Faktycznie, to na pewno się zrobi…

Jak z innymi duchowymi synami Padre Pio – np. Dr. Ingo Dollinger i Father Luigi Villa – wydaje się, że Padre Pio jest jeszcze z nami, działając przez tych, których spotkał i którym przewodził będąc jeszcze na ziemi. Módlmy się do Padre Pio z Pietrelcina i prośmy go o wstawiennictwo!

—————–

„Moje dzieci, dawno temu ostrzegłam was w Fatimie, ostrzegałam przez licznych wizjonerów na świecie, że nadejdzie czas kiedy wejdziecie na burzliwe morze, i będzie biskup przeciwko biskupowi i kardynał przeciwko kardynałowi, i szatan zasiądzie pośród was”.

– Matka Boża, 20.11.1976

ZBYT MAŁO MODLITW
„Zrozumiesz, Moje dziecko, dlaczego szatan wszedł do Domu Mego Syna na ziemi, Kościoła. Bo nie było wystarczających modlitw. Czlowiek mowi, czczo mówi o ziemskich sprawach, podczas gdy powinien skupiać się na duchowym”.                             – Matka Boża, 28.12.974

 

„Dałam Łucji Objawienie jako chwilową tajemnicę – jaką ujawnilam [Trzecia Tajemnica] ci przy dwu okazjach. Postaraj się podać ją w całości Naszym dzieciom na ziemi. Hierarchia nie posłuchała Moich rad – 32 lata zmarnowane na niezdecydowaniu i obawami demaskacji. Wiara jest zniszczona dla wielu”. – Matka Boża, 29.04.1992

„Jak wiele razy ostrzegałam, że szatan wejdzie na najwyższe stanowiska hierarchii w Rzymie. Trzecia Tajemnica, Moje Dziecko jest, że szatan wejdzie do kościoła Mego Syna”. – Matka Boża, 13.05.1978

„ZAKOPALI MOJE PRZESŁANIE”

„Moje dziecko, proszę mów światu, głoś przekaz jaki dałam wiele lat temu. Wiele z tego pozostaje ukryte przed światem – Orędzie Fatimskie. Hiacyntę zapomniano. Zakopali Mój przekaz jak będą próbować zakopać Moje przesłanie na tej świętej ziemi. Ale teraz jest za późno, Moje dzieci. Musisz ostrzegać i budzić kler. Oni są poddawani próbie”.                                                                                     – Matka Boża, 25.07.1974

 

Przesłania Naszego Pana i Matki Bożej dla Weroniki Lueken w Bayside, Nowy Jork.

https://www.tldm.org/news46/chief-exorcist-father-amorth-padre-pio-knew-the-third-secret.htm

tłumaczenie: Ola Gordon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.