Strona główna > Bliski Wschód > Egipska komisja parlamentarna żąda pilnego odwołania ambasadora Izraela w odpowiedzi na ataki IDF na Gazę

Egipska komisja parlamentarna żąda pilnego odwołania ambasadora Izraela w odpowiedzi na ataki IDF na Gazę

Źródło: http://theuglytruth.wordpress.com

12/03/2012

Tłum. wMordechaj

Egipska komisja parlamentarna ds arabskich podjęła uchwałę, w treści której jest wezwanie rządu do niezwłocznego odwołania egipskiego ambasadora z Tel Avivu oraz nakazanieambasadorowi Izraela opuszczenie Egiptu.

Nota redakcyjna – na zdjęciu Góra Synaj, najprawdopodobniej najświętsze miejsce judaizmu, gdyż mówi się, że to w tym miejscu Mojżesz otrzymał od Boga „Dziesięć Przykazań”.

Mówiąc oficjalnie Synaj jest w Egipcie.

NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI, żeby Izrael na to pozwolił, ale żeby móc go zabrać, musi wywołać wojnę.

Lecz musi to być wojna, jaka pozornie będzie wywołana przez KOGOŚ INNEGO. 

„Arabska Wiosna” była pierwszym krokiem w wieloletnim planie zaboru Synaju.

Poniższa historia jest częścią opowieści o tej szajce i tym planie.

Haaretz

Egipska komisja parlamentarna ds arabskich zadecydowała w poniedziałek w uchwale o pilnym wezwaniu rządu Egiptu do niezwłocznego odwołania z Izraela swego ambasadora, Yassera Rida, a także o nakazie opuszczenia Egiptu przez ambasadora izraelskiego. Jest to odpowiedź na ataki IDF na Gazę, jakie trwają od piątku.

Źródła Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Jerozolimie mówią, że decyzja została podjęta jednomyślnie, lecz jej znaczenie będzie dopiero badane.

Odkąd w piątek nastąpiła eskalacja starć na granicy Izraela ze strefą Gazy, ambasador izraelski w Egipcie, Yaakov Amitai, nie był wzywany do egipskiego ministerstwa spraw zagranicznych na spotkanie celem złożenia oficjalnych wyjaśnień.

Ambasada izraelska w Kairze była już zamknięta przez okres miesiąca, po tym, jak rok temu została zaatakowana przez tłumy ludzi. Po tym ataku, izraelski korpus dyplomatyczny został ewakuowany z Egiptu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *