Dzisiejsi władcy życia w Rosji a prosty naród bezbronny i bez praw

Dnia 25 czerwca dziewczyna w centrum Moskwy, na Starym Arbacie, próbowała sfilmować telefonem scenę jak drogi samochód BMW porusza się po deptaku przeznaczonym wyłącznie dla ruchu pieszego. Ku oburzeniu przechodniów pasażer samochodu Matajew, wyskoczył z niego w podkoszulce (T-shirt) z wizerunkiem gwiazdy Dawida i zareagował agresją. Odebrał on dziewczynie telefon komórkowy i rozbił go, uderzył ją i groził jej zemstą.

https://www.youtube.com/watch?v=l4A7RDe-Hxg

Ofiara, Jewgienija Chrapowa, z kolei powiedziała, że Matajew nie tylko rozbił jej telefon ale kilkakrotnie mocno ją kopnął nogą. 

„Człowiek ten, rozbiwszy telefon, odwrócił się do mnie i wymierzył kopnięcie nogą w lędźwie. Siłą inercji przeleciałam dwa, trzy kroki, ten człowiek podbiegł i chwycił mnie za włosy. Próbowałam przywołać pomoc ze strony przechodniów. Ten człowiek, usłyszawszy krzyki, znowu zawrócił, kopnął mnie i uszkodził łokieć” – powiedziała poszkodowana.

a5

Poszkodowana twierdzi także, że były urzędnik proponował jej 10 tysięcy dolarów za polubowne rozwiązanie konfliktu. „Miało miejsce spotkanie z panem Matiejewem, on sam poprosił o jego zorganizowanie. Na początku nie przyznawał się do winy, przepraszał za rozbity telefon. Zaproponował załagodzenie konfliktu i zaproponował mi kompensatę za poniesione szkody materialne w wysokości 10 tysięcy dolarów” – powiedziała Chrapowa.

Dodała także, że jest jej wiadomo, że Matajew nie czuje się winnym. „Ja chcę żeby ten człowiek wyraził publicznie przeprosiny za pobicie, w tym także za poniżenie honoru i godności kobiety” – dodała Chrapowa.

Zastępca przewodniczącego Rady Społecznej Zarządu Głównego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej na Moskwę, Anton Cwietkow, zamierza ubiegać się o rozpoczęcie sprawy karnej przeciwko byłemu urzędnikowi stołecznego merostwa, Erastowi Matajewowi, który zaatakował dziewczynę na Arbacie.

„Zostały zabezpieczone materiały z kamer ulicznych. Widać na nich jak Matajew niszczy telefon i bije dziewczynę. Wydaje się nam, że to wystarcza ażeby rozpocząć sprawę karną z artykułu o pobicie” – powiedział on na konferencji prasowej w piątek.

Erast Matajew zachowuje się dość swobodnie na moskiewskich drogach, ignorując absolutnie normy prawa i stawiając się całkowicie ponad społeczeństwem obywatelskim.

Jego chamskie zachowanie, on uważa, że jego pozycja społeczna pozwala mu na lekceważenie, bicie i niszczenie własności klasy średniej. Są wszelkie podstawy do rozpoczęcia sprawy karnej z artykułu o pobicie z pobudek chuligańskich.

Kiedy były urzędnik samorządu moskiewskiego zrozumiał, że sprawa zaczyna „śmierdzieć” to probował, jak to zwykle czyni „złe nasienie”, przedstawić się jako ofiara antysemityzmu. Powiedział on, że poszkodowana wykrzykiwała pod jego adresem antysemickie uwagi co spowodowało, że stracił kontrolę nad sobą i zaatakował dziewczynę.

„Według niego, dziewczyna zablokowała mu drogę i zaczęła nagrywać zdarzenie kamerą.Kiedy wysiadł z samochodu żeby ją uspokoić to zaczęła ona wykrzykiwać obraźliwe zdania dotyczące jego narodowości. Był wtedy ubrany w koszulkę (T-shirt) z wizerunkiem gwiazdy Dawida. Wedlug Matajewa, poszkodowana wykrzyczała mu, że to szkoda, że wszystkich żydów nie wybili Niemcy” – zauważył informator.

Ale Matajew nie wziął tego pod uwagę, że inni ludzie także nagrywali wszystkie te jego chuligańskie wybryki na swoje telefony i nic podobnego do antysemityzmu ze strony dziewczyny nie zarejestrowano. Tak jak 2000 lat temu tak i dzisiaj słuszne są słowa: „Wy z ojca diabła jesteście i pożądania ojca waszego czynić chcecie. On był zabójcą od początku i w prawdzie się nie ostał, bo nie ma w nim prawdy; gdy mówi kłamstwo, z własnego mówi, gdyż kłamcą jest, i ojcem jego.” (Ewangelia Świętego Jana Apostoła 8:44).

Zobaczymy czym ta sprawa się zakończy…

A oto, poniżej, widać jakimi są oni „twórczymi” panami życia i Rusi.

https://www.youtube.com/watch?v=vs2UqBIzVJk

Za: http://3rm.info/main/63379-vot-oni-segodnyashnie-hozyaeva-zhizni-v-rossii-narod-zhe-bezpraven-i-bezzaschischen-video.html

Publikacja: 1.06.2016

Tłumaczenie Tamara

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *