Strona główna > Bliski Wschód > Dżihadyści i lewacy niszczą krzyże w Syrii

Dżihadyści i lewacy niszczą krzyże w Syrii

klasztor w Maalula

Kloster-Maalula-Christuskönig-Statue-300x184Dżihadyści niszczą krzyże w Maalula

To, co niegdyś inspirowało ludzi z całej Europy, aby wziąć miecz w jedną rękę i krzyż w drugą, dzisiaj inspiruje lewackich politykierów, którzy całą gromadą przyłączają się grabieży i wyznaczania dnia sądu dla Chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie.

Chrześcijanie z Maalula uciekają. Uciekają z jedynej miejscowości na świecie, gdzie nadal mówi się po aramejsku, językiem Jezusa. Miasteczko zostało zniszczone przez atak islamistów. Dżihadyści zaczęli systematyczne niszczenie zabudowy w imieniu Free Syrian Army, która chce, aby prezydent Obama sprowadził jeszcze większą wojnę do Syrii. Spośród 3000 mieszkańców tylko kilkuset wróciło na miejsce po ataku islamistów, aby bronić swoje domy przed szabrownikami. Większość Chrześcijan ukryło się, bowiem panuje wielki strach przed islamskimi bojówkami.

Jakiś ksiądz z Maalula w wywiadzie AsiaNews mówi: „Dziś rano terroryści pozrywali krzyże z kopuły klasztoru Św. Sergiusza. To jest akt jawnego wypowiedzenia wojny przeciwko Chrześcijanom. Poprzez usunięcie krzyży chcą wysłać jednoznaczną wiadomość: teraz chrześcijanie przyszła na was kolej, teraz wszystko może się zdarzyć. Nasza młodzież broniła klasztorów, kościołów i naszych domów. Ale oni nie są wojownikami, nie są szkoleni, nie są nauczeni działać wbrew pokojowi. Zostaje tylko uciekać. Wszyscy uciekają z Maalula, bo nie ma tutaj życia z islamistami„.

Kapłan powiedział, że wszystko to wina FSA. „Oni przeczą, że za nimi stoi al.-Kaida, a nawet wypuścili na youtube filmy, że rzekomo ich bojownicy bronią chrześcijańskich kościołów. Te filmy to tylko propaganda. „Wolni” to oni są tylko z nazwy. W rzeczywistości, oni zagrażają nam, Chrześcijanom. Od zawsze wiemy, że nadejdzie czas, przygotuj się na niego. Teraz słyszymy, że ta godzina nadeszła„.

Maalula jest miejscem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto jest położone około 40 kilometrów na północ od Damaszku. Klasztory tam położone to miejsce licznych pielgrzymek.

źródło: http://eponymousflower.blogspot.com/2013/09/christians-in-maalula-are-fleeing.html

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.