Strona główna > Polska > Dziesiątki alarmów bombowych. Ewakuacje i przeszukiwanie budynków w wielu miastach Polski

Dziesiątki alarmów bombowych. Ewakuacje i przeszukiwanie budynków w wielu miastach Polski

Kilkadziesiąt zgłoszeń o ładunkach wybuchowych podłożonych rzekomo w urzędach, centrach handlowych czy hotelach postawiło w poniedziałek na nogi służby mundurowe w wielu miastach Polski.

a000

W Warszawie informacje o podłożeniu niebezpiecznych materiałów otrzymało około czterdziestu instytucji i firm – ministerstwa, hotele, centra handlowe, prokuratury.

W Katowicach w związku z alarmami przeszukiwane były m.in.: centrum handlowe Silesia City Center, Urząd Celny, Izba Skarbowa, Instytut Pamięci Narodowej, Prokuratura Okręgowa, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, regionalne oddziały TVP i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak potwierdził Jacek Pytel, rzecznik policji w stolicy Górnego Śląska, informacje o podłożonych ładunkach dotarły do adresatów w południe.

Alarmy bombowe ogłoszono również na Lubelszczyźnie, po sygnałach dotyczących siedziby oddziału TVP i Urzędu Skarbowego w stolicy województwa, a także prokuratur w Lublinie, Białej Podlaskiej, Kraśniku i Lubartowie.

Przeszukiwanych w związku z alarmami bombowymi było także szereg instytucji na Podkarpaciu: Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie, TVP, NIK, prokuratury w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Lesku, Brzozowie i Sanoku, Sąd Rejonowy w Jaśle oraz przemyska Izba Celna.

Na Opolszczyźnie przeszukiwane były siedziby NIK oraz Urzędu Skarbowego. W Strzelcach Opolskich –prokuratury.

Zgłaszanie fałszywych informacji o podłożonych ładunkach wybuchowych zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzednia fala alarmów – na szczęście fałszywych – przeszła przez Polskę w miniony piątek.

onet.pl

RoM

Za: http://www.pch24.pl/dziesiatki-alarmow-bombowych–ewakuacje-i-przeszukiwanie-budynkow-w-wielu-miastach-polski,43604,i.html

Data publikacji: 30.05.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *