Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Dzień faryzeizmu w “Kościele katolickim” w Polsce

Dzień faryzeizmu w “Kościele katolickim” w Polsce

Jak donosi KAI:  —  ” “Pan jest moją mocą, (…) Jemu zawdzięczam moje  ocalenie”  (Wj 15,2) – to hasło  XVII  Dnia Judaizmu, którego centralne  obchody zaplanowano  na  16 stycznia 2014 r.  Zazwyczaj  Dzień Judaizmu obchodzony jest 17 stycznia, lecz  tym razem z racji zbieżności tej daty z szabasem, przesunięto obchody o jeden dzień.   Oprócz  centralnych uroczystości w  Sandomierzu,  Dzień będzie też obchodzony w całym kraju. […]   W  programie centralnych obchodów Dnia Judaizmu w Sandomierzu wezmą udział  m.in. naczelny rabin Polski Miachael Schudrich oraz ambasador Izraela Zvi Rav Ner”….

“wszystkie diecezje,  a  poprzez  diecezje  wszystkie  parafie,  otrzymają  do wykorzystania program nabożeństw liturgii Słowa wraz z czytania- mi, z homilią przygotowaną w  tym roku przez  ks. Wiesława Dawidowskiego,  z  przesłaniem  przewodniczącego  Komitetu i  z modlitwą wiernych”. “…jak nauczał Jan Paweł II  –  religia żydowska nie jest wobec  chrześcijaństwa rzeczywistością zewnętrzną, lecz “czymś wewnętrznym, oraz że nasz stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii”.”

_______________________

Jak podaje Wikipedia: Dzień Judaizmu – jest świętem (!!!)  w  polskim  Kościele  katolickim,  ustanowionym  przez  Konferencję  Episkopatu  Polski  w  1997 roku,  obchodzonym corocznie 17 stycznia, tj. w wigilię  Tygodnia Modlitw  o Jedność ChrześcijanDzień Judaizmu   ma na  celu ponowne odkrycie więzi z judaizmem poprzez wgłębienie się we własną (katolików) tajemnicę.

Dzień Judaizmu –  http://www.brewiarz.pl/czytelnia/judaizm.php3

Jan Paweł II w Jerozolimie„Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce został  ustanowiony  przez  Episkopat Polski w 1997 r. Jest on obchodzony w przeddzień  rozpoczęcia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, a więc 17 stycznia. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii. Po raz pierwszy Dzień Judaizmu obchodzono w 1998 r. pod hasłem “Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm”.

(Jak wiemy, Pan Jezus tego spotkania nie przeżyłemjot]

Co roku centralne obchody tego Dnia odbywają się w  jednym  z  polskich  miast.   Poszczególne diecezje przygotowują  na  ten dzień   specjalne wezwania  modlitwy  powszechnej,   organizują nabożeństwa Słowa Bożego, rozważania biblijne,  spotkania  modlitewne  czy spotkania z przedstawicielami gmin żydowskich. Odbywają się także okolicznościowe koncerty muzyki,  sesje popularnonaukowe czy zwiedzanie synagog. Komitet ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski prowadzi dialog z przedstawicielami judaizmu; jego celem  jest  upowszechnianie postaw dialogu i życzliwości wobec Żydów w środowiskach chrześcijańskich. Powołany w 1996 r. Komitet jest kontynuacją Komisji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem. W 2013 roku Dzień Judaizmu obchodzony jest w Polsce po raz szesnasty.  Miejscem ogólnopolskich obchodów,  których  mottem  są słowa “Ja jestem Józef, brat wasz” (Rdz 45, 4), jest Opole. Według  przewodniczącego  Związku Gmin Wyznaniowych  Żydowskich w Polsce Piotra Kadlczika obecnie do gmin żydowskich w Polsce należy ok. 6 tys. osób, natomiast Żydów w Polsce mieszka ok. 20 tys. Warto dodać, że Dzień Judaizmu obchodzony jest także przez inne Kościoły lokalne, np. we Włoszech i Austrii.”

________________________

Oprac. emjot

Źródło: http://forumdlazycia.wordpress.com/2014/01/06/dzien-faryzeizmu-w-kosciele-katolickim-w-polsce/

Zobacz koniecznie:

Sprzeciw wobec kanonizacji żyda Wojtyły-Katza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.