Strona główna > Świat > Dzień dzisiejszy – koniec historii czy koniec świata? cz.2

Dzień dzisiejszy – koniec historii czy koniec świata? cz.2

„Wolnorynkowy” charakter zachodu w zasadniczym stopniu przysłużył się rozwojowi jego propagandowych strategii.  Wielkie korporacje od dekad inwestowały duże pieniądze w tzw. „marketing”, czyli metody manipulowania potencjalnymi klientami.  Z czasem powstała z tego cała nowa gałąź wiedzy „inżynieria społeczna”[i].

Ta wyrafinowana forma wdrażania w życie ideologii, stworzonej przez globalne gospodarcze elity, stosowana jest z powodzeniem zarówno w polityce wewnętrznej jak i zagranicznej państw zachodnich.  Efektywność inżynierii społecznej wzmocniona jest dodatkowo faktem pełnej degrengolady wszystkich zachodnich kościołów chrześcijańskich, które zręcznie wkomponowały się w „zachodni interes”, legitymując go tym samym w wymiarze „duchowym”.

a3

Jak każdy śmierdzący żydowski towar, zachodnia ideologia jest atrakcyjnie opakowana w slogany „wolności”, „tolerancji”, „demokracji, „dobrobytu”, itd., dzięki czemu pozytywnie kontrastuje z prymitywnym komunistycznym totalitaryzmem.

Kiedy ostatni przywódca ZSRR, Gorbaczow[ii], zdał sobie sprawę z nieuchronnego bankructwa jego imperium musiał dokonać wyboru, pomiędzy kapitulacją, a III nuklearną wojną światową.  Jedynym bowiem atutem, w stosunku do amerykańskiego przeciwnika, pozostała mu broń atomowa.  Trzeba mu oddać sprawiedliwość, że zachował się on rozsądnie, wybierając pierwszą alternatywę, a negocjując jedynie z Reaganem[iii]możliwie godne warunki kapitulacji.  Jednym z najdotkliwszych, był warunek przekazania sowieckich wasali z tzw. krajów Demokracji Ludowej[iv] do sfery wpływów zachodnich.  W taki to sposób „Demoludy” uzyskały wolność i suwerenność!  Półkolonialne „elity” komunistyczne tych państw, w oka mgnieniu przewerbowały się na zachód i zaczęły odgrywać rolę identyczną do postkolonialnych reżimów z krajów III świata.

Zachód, upojony tak łatwym i głębokim sukcesem, zakasał rękawy i ze zdwojoną energią zabrał się do wprowadzania swych „wartości” na obszarze „II świata”.  Dla podkreślenia ostatecznego triumfu „wolnego rynku” i „demokracji”, zachodnie „elity intelektualne” odtrąbiły „koniec historii”[v].  Teraz na świecie miał niepodzielnie funkcjonować „zachodni raj”, czyli „nowy porządek świata” – NWO[vi].  Co z tego wyszło, w następnej części.

Ignacy Nowopolski


[i] http://www.merriam-webster.com/dictionary/social%20engineering

[ii] https://pl.wikipedia.org/wiki/Michai%C5%82_Gorbaczow

[iii] https://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_Reagan

[iv] http://www.opowiadam.eu/2188%20kraje_demokracji_ludowych.htm

[v] http://www.bryk.pl/wypracowania/pozosta%C5%82e/ekonomia/14894-francisco_fukuyama_i_jego_teoria_o_ko%C5%84cu_historii.html

[vi] https://www.youtube.com/watch?v=S1qd-6-tXAo

Za: http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/671311,dzien-dzisiejszy-koniec-historii-czy-koniec-swiata-cz-2

Data publikacji: 28.09.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.