Strona główna > Bez kategorii > „Dzięki Putinowi żydzi zaczęli częściej chodzić do synagogi”

„Dzięki Putinowi żydzi zaczęli częściej chodzić do synagogi”

Czyżby „żydolodzy” ze StSy znów szkalowali „dobre imię” Szełomowa/Putina? Rany! Gdzie podziewa się nasz „tutejszy” ekspert od putinologii, żyd P. Bein z http://grypa666.wordpress.com/ ??? Dlaczego jeszcze nie interweniuje z pianą na ustach? Skandal! Admin.

Źródło: http://www.rusimperia.info/news/id15583.html

Data publikacji: 25.01.2013

put1W wywiadzie dla kanału telewizyjnego „Dożdź”, prezes Federacji Gmin Żydowskich Rosji, Alieksandr Boroda, przyznał, że jest bardzo zadowolony z faktu, że Rosją nie rządzi antysemita. „Stwierdzamy fakt, że jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza po długiej historii państwowego antysemityzmu, że Borys Jelcyn nie był antysemitą i Władimir Władimirowicz Putin także nie jest antysemitą. On nie bierze pod uwagę aspektu narodowego w stosunkach z ludźmi”– powiedział Alieksandr Boroda w wywiadzie udzielonym Julii Taratuta w programie „Goworitie”.

„Nie chcę powiedzieć, że jest on judeofilem albo jeszcze kimś tam, on naprawdę nie bierze pod uwagę narodowości w kontaktach z ludźmi. My go wspieramy nie z tego powodu, że nie jest antysemitą”– wyjaśnił swój stosunek do Putina prezes Federacji Gmin Żydowskich Rosji (FJOR). Julia Taratuta przypomniała, że Putin przelał na konto Fundacji Muzeum Żydowskiego w Moskwie swoje miesięczne wynagrodzenie i zainteresowała się jak ten fakt wpłynął na rozwój projektu. „Dla wielu ludzi znaczyło to wiele ponieważ stosunek prezydenta do tego lub innego projektu jest bardzo istotny. Nie znaczy to, że wszyscy natychmiast ustawili się w kolejkę ale tym nie mniej ten fakt odegrał wielką rolę. W społeczności żydowskiej w pierwszej kolejności. Kiedy Putin w 2000 roku otworzył Centrum Żydowskie to żydzi zaczęli częściej chodzić do synagogi”– zauważył prezes Federacji Gmin Żydowskich Rosji, Alieksandr Boroda.

*******************

Powiązane info z polskojęzycznego onetu:

Żydowski Disneyland Putina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.