Strona główna > Zdrowie > Dziecko o wadze 480 gramów uratowano metodą „kangura”

Dziecko o wadze 480 gramów uratowano metodą „kangura”

Apokalipsa Ezdrasza. Spełnienie proroctw: „A kiedy zaznaczy się wiek, który zacznie przemijać, oto takie będą znaki, które Ja pokażę: księgi zostaną otwarte przed obliczem sklepienia niebios i wszyscy razem zobaczą;” i kobiety w ciąży będą rodziły przedwczesne niemowlęta trzy i cztero miesięczne i zostaną one żywe, okrzepną i przeżyją” „(3 Księga Proroka Ezdrasza 6:21)

a7

W Nowosybirsku nie donoszone wcześniaki o wadze mniejszej niż kilogram adaptuje się metodą „kangura”. W Miejskim Szpitalu Klinicznym № 1 przy użyciu tej metody uratowano dziecko o wadze 480 gramów. Wcześniakom należy stworzyć warunki, maksymalnie zbliżone do wewnątrzłonowych (panujących w macicy).

a08

Mama uwalnia przednią powierzchnię swojej klatki piersiowej, my przekładamy do niej dziecko wraz z całą aparaturą. Dziecko przykrywamy pieluszką w celu uniknięcia strat ciepła. I w ten sposób maluch znajduje się na piersi u mamy przez pewien czas – opowiada ordynator oddziału reanimacji noworodków Julia Pieriegudowa.

Na początku – kilka minut, a potem – dłużej. Metoda „skóra do skóry” pozwala na regulację temperatury krwi bardziej płynnie niż w inkubatorze. Dzisiaj w reanimacji są tylko trzy noworodki. Stan pozostałych noworodków się poprawił i zostały wysłane na oddział dziecięcy. Takie podejście do adaptacji wcześniaków dla medycyny światowej – i nowosybirskiej w szczególności – nie jest nowe.

Metoda ‘kangura”, którą tak nazwano ze względu na podobieństwo do tego, jak niektóre torbacze piastują swoje noworodki, została opracowana w celu opieki nad noworodkami – wcześniakami tam, gdzie inkubatory specjalne nie są dostępne. Obecnie ta metoda jest stosowana w ponad 82% klinik amerykańskich.

W Nowosybirskim Szpitalu Miejskim praktykowana jest od 2012 roku. Dzisiaj szansę na pełnowartościowe życie otrzymują noworodki ważące zaledwie pół kilograma. Zazwyczaj przeżywa 85% takich kruszyn. A ostatnio nowosybirskim lekarzom udało się uratować nawet 480-gramowe dziecko .

Źródło: https://deti.mail.ru/news/rebenkavesom480-grammov-spasli-metodom/

Za: http ://3 rm . info / main /64886- apokalipsis ispolnenie prorochestv rebenka vesom -480- grammov spasli – metodom kenguru . html

Data publikacji: 23 października 2016 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński, 31.10.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.