Strona główna > Zdrowie > Seans filmowy: dzieci z Google’a

Seans filmowy: dzieci z Google’a

dzieci z google Wiadomości Wolna Polska

Dzieci z Google’a

Twórcy filmu zadają pytania o kwestie fundamentalne dla współczesnych społeczeństw – kim właściwie jest człowiek, powstały w wyniku procesu, na który składa się kilka kliknięć w wyszukiwarce i przelew z karty kredytowej?

„Nazywam się Doron. Mam firmę produkującą dzieci” – tak przedstawia się jeden z bohaterów „Dzieci z Google’a”. Jakiś czas temu Doron skorzystał wraz ze swoim partnerem z dobrodziejstw rozwoju współczesnej medycyny, umożliwiającej sztuczne zapłodnienie. Już jako szczęśliwy ojciec małej Talii, postanowił pomóc innym homoseksualnym parom w realizacji marzeń o posiadaniu dzieci.

W warunkach globalnego kapitalizmu i błyskawicznego rozwoju medycyny jego biznes rozwija się znakomicie. Ponieważ w jego rodzinnym Izraelu mrożenie zarodków jest nielegalne, wysyła je pocztą kurierską do USA, gdzie zajmują się nimi specjalistyczne laboratoria. Stamtąd trafiają do Indii, gdzie inne laboratoria umieszczają je w ciałach profesjonalnych surogatek. Cały proces jest kontrolowany przez Internet – Doron czułym głosem informuje zatroskanych rodziców o miejscu, gdzie aktualnie znajdują się ich plemniki.

Dla indyjskich kobiet praca noszenie ciąży dla innych ludzi to często jedyna możliwość na wyrwanie się z zaklętego kręgu biedy i zapewnienie dzieciom lepszej przyszłości. Dla hetero- i homoseksualnych par z całego świata oraz dla samotnych kobiet po menopauzie „wynajęcie” ich brzuchów to z kolei jedyna okazja, by cieszyć się potomstwem. O wszystkim decyduje zasobność portfela – surogatka z USA, białej rasy, żąda pięciokrotnie wyższej stawki niż jej ciemnoskóra koleżanka z Bombaju. Musi w końcu wykończyć ogromny dom na przedmieściach i kupić nowy komplet lśniących sztucerów dla męża…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.