Działacze Ruchu Narodowego oskarżają liderów partii o zdradę!

 Ruch Narodowy został zdradzony, tak twierdzą jego działacze z Marianem Kowalskim na czele:

„W końcu co szkodziło Żołnierzom Wyklętym zostać UBowcami? A jednak woleli nie jadać „ośmiorniczek”.”

„jeśli chcesz załapać się do parlamentu, wiążesz najbliższe 4 lata z pensjami w wysokości 20 tyś zł to trzymaj buzię na kłódkę i gdy na ciebie plują, mów że to pada deszcz.”

„Kto wiernym RN-owskiego domu przyjacielem, ten powtórzy za Winnickim „Wiwat Kukiz!” Kto uczciwym narodowcem, ten powtórzy „Zdrajca! Po trzykroć, zdrajca!”.”

861efd42c6f6177491f9a8691fb36031

Robert Winnicki – żydowski agent w RN

 W 2013 roku prezes polonijnej organizacji USOPAŁ pan Jan Kobylański zorganizował spotkanie polskich patriotów na Teneryfie. Na zaproszenie pana Kobylańskiego przyjechali przedstawiciele RN, w tym obecny prezes  Robert Winnicki.

Poniżej fragment listu do młodzieży napisanego przez Jana Kobylańskiego kilka miesięcy po spotkaniu, tuż przed Marszem Niepodległości:

„Oczywiście im żywiej patrioci się organizują, żydokomuna czuwa i już „wsadziła” truciznę między młodych. Jedną z nich jest Robert Winnicki, przytaczamy co inni Polacy-patrioci o nim mówią:

Kto ma kontakt z młodymi działaczami i sympatykami Ruchu Narodowego ten wie doskonale, że od dawna niepokoi ich dziwnie chwiejna i zmienna postawa takiego na przykład Roberta Winnickiego” – Jan Kobylański

Cały list pana Jana Kobylańskiego: http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1762&Itemid=158cccc

Usunięcie Mariana Kowalskiego

29 sierpnia o 12:15 wiceprezes RN pan Marian Kowalski poinformował na swoim profilu facebook, że został on usunięty z kierownictwa partii przez prezesa Roberta Winnickiego.

Poniżej komentarz Mariana Kowalskiego na fb:

Może to osobiste wrażenie ale przyłączenie się do obozu wroga budzi we mnie wstręt. W końcu co szkodziło Żołnierzom Wyklętym zostać UBowcami?

A jednak woleli nie jadać „ośmiorniczek” – Marian Kowalski

704041039511440863255

Działacze ONR i RN oskarżają liderów oraz o zdradę

Tomasz Greniuch,  historyk, doktorant KUL, działacz RN i Kierownik Brygady Opolskiej ONR.

„Ruch Narodowy w założeniu miał być projektem wielopłaszczyznowym, a nade wszystko długofalowym.

Dziś płaszczyzna RN sprowadza się jedynie do polityki, a jego żywot skutecznie skracany jest przez jego własnych liderów, którzy na czas wyborów parlamentarnych chowają nazwę do kieszeni i zwalniają ręce, żeby objąć nimi „ideowców” pokroju „Liroya”, a czemu nie „Dody”, czy „Nergala”?

Tylko dlatego bo ten, który rozdaje bilety do cyrku jeszcze nie wpadł na taki pomysł urozmaicenia swojej ferajny, ale kto go tam wie?

W każdym razie jeśli chcesz załapać się do parlamentu, wiążesz najbliższe 4 lata z pensjami w wysokości 20 tyś zł to trzymaj buzię na kłódkę i gdy na ciebie plują, mów że to pada deszcz.” – Tomasz Greniuch

Tomasz Greniuch: Wybory miały być początkiem zmian…

Karol Litwin, działacz RN oraz ONR Brygada Lubelska.

ONR opuścił definitywnie RN, gdyż nie chce być kojarzony tylko z takimi akcjami… RN miał działać oddolnie, zrzeszać przeróżne, lokalne środowiska nacjonalistyczne i patriotyczne… Partia mogła sobie istnieć, czemu nie.

Przyjmowano by do niej tylko działaczy z jakimś stażem z osiągnięciami na polu społecznym, charytatywnym. Tworzyłaby się elita. Dopiero z takim zapleczem i doświadczeniem oraz będąc już w jakiś sposób rozpoznawalnym, Ruch mógłby startować w wyborach, jednocześnie nie poprzestając tylko na tym.

Przecież wszyscy narodowcy nie zmieszczą się w sejmie. W przyszłości będą pracować w różnych firmach, instytucjach, będą prowadzić własną działalność i mieć własne rodziny. Poprzez uczestnictwo i działalność w RN mieliby ukształtowany pewien kręgosłup moralny, wpojone pewne zasady, dyscyplinę, kulturę.

Wtedy ten kraj powoli by się zmieniał. Za dwa, trzy pokolenia widzielibyśmy realne skutki takie mozolnej pracy… Niestety, niektórym woda sodowa uderzyła do głowy, zapaliła się lampeczka ze złotówką w środku, ambicje wzięły górę i mamy to co mamy.

Mówi się trudno, ale ONR się nie poddaje i idziemy dalej „w skier powodzi”. Dużo pracy przed nami, ale cel ten sam – Wielka Polska. – Karol Litwin

http://kierunki.info.pl/2015/08/karol-litwin-naprzod-idziem-w-skier-powodzi/#sthash.O7I6aj0x.dpuf

Aleksandr Krejckant, działacz RN i Kierownikiem Główny ONR.

Na profilu Ruch Narodowy pojawiło się karkołomne i błazeńskie tłumaczenie Roberta Winnickiego w sprawie dzisiejszej decyzji o usunięciu kol. Marian Kowalski z zarządu partii RN.

Rozmawiałem z Marianem i zapewniał mnie, że nie po to publicznie deklarował, że nie będzie startował, żeby teraz miał zrobić z siebie pośmiewisko.

Komentarz Kolegi z ONR Brygada Podkarpacka (Obóz Narodowo-Radykalny) w sprawie tych coraz bardziej żenujących wydarzeń:

Kto wiernym RN-owskiego domu przyjacielem, ten powtórzy za Winnickim „Wiwat Kukiz!” 
Kto uczciwym narodowcem, ten powtórzy „Zdrajca! Po trzykroć, zdrajca!”

29 sierpnia o 14:55: https://www.facebook.com/krejckant?fref=nf

pod postem znajduje się bardzo wymowny 1,5 minutowy fragment filmu Potop:

„Honorowy” Kukiz

Maria Pyż, działaczka RN mieszkająca we Lwowie.

Poniżej znajduje się fragment listu Marii  Pyż z 31 sierpnia 2015,

„Uważając pełnioną rolę za zadanie wyjątkowo odpowiedzialne, usiłowałam się skontaktować z panem Kukizem w celu uzgodnienia programu działania dotyczącego promocji postulatów związanych z Kresami Wschodnimi. W międzyczasie ja, a także moja rodzina wraz z redakcją Radia Lwów, zostaliśmy obiektem brutalnego ataku jako środowisko rzekomo „prorosyjskie”.

Pan Paweł Kukiz nie uznał za stosowne wziąć nas w obronę, mimo że bezpośrednim powodem ataku na nas była moja funkcja pełnomocnika, o której dowiedziałam się przez telefon od znajomego już po jej zatwierdzeniu przez Pawła Kukiza. Nie przynosiły skutku próby nawiązania kontaktu z liderem nowego ruchu społeczno-politycznego.

Gdyby nie ludzie dobrej woli i związane z nimi środowiska, którzy Kresami nie zajmują się tylko na okoliczność zbliżających się wyborów, zostalibyśmy sami. Zamiast zachować się jak odpowiedzialny polityk i prawdziwy mężczyzna, postąpił jak tchórz, co sytuuje go po tej samej stronie, co cała klasa polityczna III RP.” – Maria Pyż

Czyny, nie słowa. Paweł Kukiz zlekceważył Kresowian

DSC0170221

Maria Pyż i Paweł Kukiz, 5 lipca 2015

Usunięcie Przemysława Holochera, dla kogo „tańczy” Kukiz

Marian Kowalski nie był pierwszym liderem usuniętym przez Winnickiego z RN, w 2013 roku usunął on Przemysława Holochera za opublikowanie treści „antysemickich” w prywatnej rozmowie na portalu fb.

1 września 2013 roku WikiLeaks opublikowało prywatne korespondencje  Przemysława Holochera ówczesnego lidera Ruchu Narodowego i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Wśród jak to określił Winnicki „kompromitujących treści” znalazła się konwersacja między Holocherem, a Kukizem.

Prywatna rozmowa dotyczyła uczestnictwa Pawła Kukiza w Honorowym Komitecie Marszu Niepodległości. Kukizowi nie podobała się obecność w  komitecie Jana Kobylańskiego z polonijnej organizacji USOPAŁ. Kukiz ostatecznie oświadczył, że powodem jego rezygnacji jest jego bliska przyjaźń z żydami.

comment_9sqBGSueemg5jEsUX7xsJZZdTdkQ6ZZE

http://www.fronda.pl/a/wikileaks-o-pawle-kukizie,52054.html

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/wikileaks-pracuje-rothschildow-2014-11

Komu potrzebne JOWy

Skoro już wiemy jakich ma przyjaciół Paweł Kukiz, na których opinii mu tak bardzo zależy, to przyjrzyjmy się dokąd prowadzi on swoje owieczki. Czym są JOWy i komu służą.

Niech nikt nie ma już złudzeń. Prowokacja pt. „Kukiz’15” rozpada się na naszych oczach wcześniej niż planowano. Te wybory jeszcze nie są przegrane, ostrzegałem przed Kukizem i jego idiotycznym programem jowowskim od dawna.

JOW-y należy wprowadzić gdy ulegnie destrukcji przynajmniej jedna dominująca dziś w Polsce partia. Teraz gdy PO i PiS dominują na scenie politycznej JOW-y mogłyby zacementować ją na wiele lat…” – Marian Kowalski

Wpis z 31 sierpnia  20:16 Marian Kowalski, fb: https://www.facebook.com/Kowalski.Marian?fref=ts

Sam Kukiz nie kryje, że JOWy prowadzą do dwupartyjności, czyli zabetonowania władzy PO-PiS, czy tego pragną jego bliscy przyjaciele na, których opinii tak bardzo mu zależy?

Komentarze członków RN z strony fb: https://www.facebook.com/pages/Nie-ma-Ruchu-Narodowego-bez-Mariana-Kowalskiego/1046457035398774?fref=ts

Miało nie być partii – jest superpartia
Miało nie być widzimisię prezesa – jest rozdmuchane do potęgi entej ego
Miało być transparentnie – jest tajność jakiej świat nie widział.
Miało być oddolnie – jest odgórnie
Miało być-jest …wpisać brakujące

11960255_1046931248684686_7234949450794136621_n

kukiz

Michał KK

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *