Strona główna > Polska > Dyżurny „przyjaciel Polski” obsmarowuje rząd na uchodźstwie

Dyżurny „przyjaciel Polski” obsmarowuje rząd na uchodźstwie


W Izraelu narasta fala niezadowolenia związana ze wspólną deklaracją premiera tego kraju Benjamina Netanjahu oraz jego polskiego odpowiednika Mateusza Morawieckiego. Zdaniem byłego ambasadora Izraela w Polsce, Szewacha Weissa, oświadczenie obu polityków dotyczące wydarzeń z czasów II wojny światowej nie jest prawdziwe, bo w mordowaniu Żydów miał uczestniczyć ówczesny rząd na uchodźstwie. Publicysta prawicowego tygodnika „Do Rzeczy” w zawiły sposób tłumaczy się teraz ze swoich słów.

Weiss miał udzielić wywiadu izraelskiej stacji radiowej należącej do tamtejszego wojska, w którym stwierdził, że „ten dokument zawiera kilka zdań, które są poprawne, podczas gdy pozostałe są albo niejasne, albo błędne”. Zdaniem byłego syjonistycznego ambasadora w Polsce, deklaracja Netanjahu i Morawieckiego nie uwzględnia choćby przypadków współudziału rządu na uchodźstwie w mordowaniu osób pochodzenia żydowskiego. Wcześniej jednak Weiss miał chwalić zmiany w nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Dyżurny „przyjaciel Polski” i publicysta prawicowego tygodnika „Do Rzeczy” twierdzi obecnie, że izraelskie media błędnie przetłumaczyły jego słowa, a zrobił to dokładnie anglojęzyczny dziennik „Jerusalem Post”. Były dyplomata miał bowiem mówić o przypadkach kolaboracji z Niemcami ze strony niektórych członków Armii Krajowej, w tym przede wszystkim „Żandarmerii Polskiej”, co wskazywałoby na działającą w czasie okupacji tzw. granatową policję.

Na podstawie: wpolityce.pl, jpost.com, rmf24.pl.

Zobacz również:

Rządzący mydlą oczy w sprawie negocjacji z Izraelem

Za: http://autonom.pl/?p=22772

Data publikacji: 9.07.2018


3 thoughts on “Dyżurny „przyjaciel Polski” obsmarowuje rząd na uchodźstwie

  1. Akurat Rząd Londyński nie był taki święty. I nie chodzi tu o ich „antysemityzm”, a było wręcz przeciwnie.
    To m.in judeofilska polityka rządu RP na uchodźstwie (ratowanie żydów i polowanie na szmalcowników) przyczyniła się pośrednio do tego, że Polacy na Wołyniu nie mieli skutecznej samoobrony. Należy to przypominać w związku z nadchodzącą rocznicą tej tragedii.
    Polecam książkę: http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/Paj__k-H.-Retinger-mason-i-agent-syjonizmu.pdf

  2. Melepeta zydowska ,maciwoda zklamana Media musza miec pozywke bo by umarly smiercia naturalna po paru dniach !Mialkie to to i bezwartosciowe Zycie ma o wiele ciekawsze wymiary niz zydowskie zaklamne lajno !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *