Strona główna > Świat > Dyrektor linii lotniczych o Locie 370: ‚Prawdopodobnie przejęto kontrolę nad tym samolotem’, może go nie być w Oceanie Indyjskim

Dyrektor linii lotniczych o Locie 370: ‚Prawdopodobnie przejęto kontrolę nad tym samolotem’, może go nie być w Oceanie Indyjskim

Tim Clark, dyrektor Emirates Airlines, ma kilka teorii o utraconym malezyjskim samolocie Lot 370, który zaginął w marcu.

Od razu Clark – którego linie są największym operatorem 777 – powiedział, że samolot może nie być w ogóle w Oceanie Indyjskim.

W niedawnym wywiadzie dla niemieckiego tygodnika Der Spiegel, Clark powiedział: „teoretycznie, lot zakończył się w oceanie Indyjskim”, ale „poszukujący jeszcze nic nie znaleźli, nawet poduszki siedzenia”.

a

Mapa poszukiwań zaginionego Lotu 370 w południowej części Oceanu indyjskiego (Źródło: AP/The Australian Transport Safety Bureau)

Clark dodał: „Doświadczenie mówi, że w wypadkach morskich, kiedy samolot spadł, zawsze coś jest. Nie widzieliśmy ani jednej rzeczy, która by sugerowała stanowczo, że ten samolot jest tam gdzie mówią iż jest…”

Jeśli chodzi o Lot 370 który zboczył z kursu, Clark powiedział Der Spiegel, że „prawdopodobnie przejęto nad nim kontrolę”.

Każdy może przypuszczać kto to zrobił. Musimy dokładnie wiedzieć kto był w tym samolocie, a to oczywiście niektórzy wiedzą. Nie wiemy co było w jego ładowni. I musimy nadal naciskać o więcej informacji na wszystkich tych, którzy uczestniczyli w badaniu co się stało. Nie podpisuję się pod opinia, że Boeing 777, który jest najbardziej nowoczesny na świecie, i ma najbardziej zaawansowany system komunikacji, wymaga poprawy by wprowadzić jakiś rodzaj dodatkowego systemu śledzenia. MH 370 nigdy nie powinno się pozwolić na wejście w niedającą się śledzić sytuację”.

Clark powiedział także, że „w historii lotnictwa cywilnego nie było żadnego wypadku nad wodą – poza Amelia Earhart w 1939 – którego nie można by prześledzić co najmniej w 5-10%. Ale MH 370 po prostu zniknął. Dla mnie to jest w pewnym stopniu podejrzane”.

Airline CEO on Flight 370: ‘Probably Control Was Taken of That Airplane,’ It May Not Be in Indian Ocean

Źródło: http://www.theblaze.com/stories/2014/10/18/airline-ceo-on-flight-370-probably-control-was-taken-of-that-airplane-it-may-not-be-in-indian-ocean/

Dave Urbanski – 18.10.2014, tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *