Strona główna > Świat > Dynamiczne zmiany demograficzne we Francji

Dynamiczne zmiany demograficzne we Francji

Pomiędzy rokiem 1975 a 2015 liczba dzieci osób pochodzących spoza Europy wzrosła w Paryżu z 9,7% do 36,6%, jak wynika z interaktywnych map przedstawionych przez afiliowaną przy francuskim rządzie grupę France Stratégie.

W niektórych dzielnicach Paryża udział dzieci o pozaeuropejskim pochodzeniu wynosi nawet do 80%. Imigrantów spoza Europy w wieku produkcyjnym (25-54) jest średnio w Paryżu 22,5%.

W całej prowincji Marsylii jest około 22% (średnia dla wszystkich dzielnic) dzieci imigrantów spoza Europy, przy czym koncentracja w mieście dochodzi do 50%. Podobnie jest w Nicei, Grenoble, Tuluzie, Dijon, Metz, nieco więcej w Lyonie, Saint-Ettienne i Montpellier (28%). W Strasbourgu zaszły najbardziej gwałtowne zmiany demograficzne we Francji – od prawie 2% dzieci mających przynajmniej jednego rodzica pochodzącego spoza Europy w roku 1968, do 33% w roku 2015.

Odsetek dzieci posiadających rodzica pochodzenia pozaeuropejskiego, Paryż 2015

Ważnym czynnikiem ukazanym przez autorów niniejszego raportu jest wskaźnik segregacji w poszczególnych dzielnicach, mówiący o tym, ile osób musiałoby zmienić miejsce zamieszkania, żeby we wszystkich dzielnicach żył taki sam procent populacji imigrantów. Dla dzieci z tłem imigranckim wynosi on w Paryżu 37%, podobnie jest Nicei, za to w Marsylii wynosi on już prawie 43%.

Publikacja tego typu danych jest zjawiskiem nietypowym we Francji, gdyż publikacje czy zbieranie danych uwzględniających dane wrażliwe jak rasa, były do tej pory uznawane za niezgodne z francuskim prawem i unikał tego rząd. Należy dodać, że dane dotyczące roku 2015 nie zawierają jeszcze skutków masowego napływu imigrantów z czasu kryzysu imigracyjnego.

Źródło: https://euroislam.pl/dynamiczne-zmiany-demograficzne-we-francji/

2 thoughts on “Dynamiczne zmiany demograficzne we Francji

  1. Niezapominajmy, że w latach trzydziestych dziewiętnastego wieku Francja zaatakowała Algerie a następnie zaczęła ją stopniowo kolonizować. Przez około sto lat nie tylko zginęło miliony algierczyków, ale również wpajano im francuskie wartości oraz język. Tylko ignorant dziwi się dzisiaj dlaczego w Francji dzisiaj jest tylu muzułmanów.

  2. A mi najbardziej się na tej mapce podoba „Statistical secret” gdzie legenda mapy wyraźnie sugeruje, że jest to między 80 a 100 %.
    Ale zmierzam do czego innego. Do szału mnie doprowadza, jak się pewnych danych nie ujawnia, bo może to zdenerwować „białych” lub lokalnych mieszkańców. Lokalne społeczności uważa się za głupie, a one wiedzą więcej, niż innym się wydaje. Tylko tyle, że wiedzą, widzą i nic nie robią, ale to już inna bajka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *