Strona główna > Rosja > Jak dużej wojny pragnie Waszyngton?

Jak dużej wojny pragnie Waszyngton?

Jak dużej wojny pragnie Waszyngton? 

Obecnie w Ameryce nie funkcjonuje demokracja.” Były prezydent USA Jimmy Carter

Wątpię, aby kryzys wywołany obaleniem legalnego rządu na Ukrainie przez Waszyngton miał się ku końcowi. Waszyngton wygrał wojnę propagandową wszędzie poza Rosją i na samej Ukrainie. Ludzie na Ukrainie są świadomi, że zamach wszystko pogorszył. Krym został odłączony i powrócił do Rosji. Pozostałe części rosyjskiej Ukrainy mogą podążyć za nim.

W Kijowie, w którym rezyduje niewybrany, narzucony przez Waszyngton, dyktatorski rząd, skrajni „prawicowi nacjonaliści”, pracują nad zastraszaniem prokuratorów, redaktorów różnych mediów, jak i ustanowionego przez USA rządu. W Internecie jest mnóstwo filmów, z których niektóre wykonane są przez samych ekstremalnych nacjonalistów, jasno pokazujących metody działania.

Co zwycięży w Kijowie  – łapówki USA czy naga siła banderowców?

Zamordowanie lidera ultra nacjonalistycznej prawicy (Muzyczko) przez policję ministra spraw wewnętrznych amerykańskiego marionetkowego rządu w dniu 25 marca sprowokowało innego lidera,  Dimitra Jarosza, do domagania się dymisji Arsena Avakova, pełniącego obowiązki ministra spraw wewnętrznych, i zatrzymania biorących udział w akcji policjantów.

[…]

Czy może wybuchnąć wojna domowa między prawym sektorem i zainstalowanym przez Waszyngton rządem?

Amerykańska,  Brytyjska, Kanadyjska, Australijska, Europejska propaganda UE oskarża Putina o wszystko. Ale do tej pory rząd rosyjski nie miał nic do roboty oprócz wyrażenia zgody na samostanowienie narodu w dawniej  rosyjskich obszarach Ukrainy. […]

Gdyby Ukraina uzyskała niepodległość w porozumieniu z Rosją w momencie upadku Związku Radzieckiego, to te terytoria rosyjskie zostałyby wprowadzone z powrotem do składu Rosji, a zamach Waszyngtonu nie skutkowałby kryzysem na takim poziomie. […]

Celem finansowanego i zaaranżowanego przez Waszyngton zamachu w Kijowie było wprowadzenie Ukrainy, w jej sztucznych granicach, do UE i NATO, oraz eksmitowanie Rosji z jej portu i otocznie jej pierścieniem amerykańskich baz rakietowych. Waszyngton i jego europejskie marionetki nazywają to „wprowadzeniem demokracji na Ukrainie.”

Neokonserwatyści, którzy kontrolują politykę zagraniczną USA od reżimu Clintona, stwierdzili, że po rozpadzie  Związku Sowieckiego historia wybrała Amerykę na światowy system społeczno – gospodarczy. Oświadczyli, że USA są „wyjątkowe” i ” nie do zastąpienia” i ponad prawem międzynarodowym. Na tej podstawie Waszyngton miał przepustkę do inwazji, mordowania, niszczenia i dominacji. W odpowiedzi na te rojenia o amerykańskiej wyjątkowości, Putin odpowiedział: ” Bóg stworzył nas wszystkich równymi.”

[…]

Tymoszenko została skazana na więzienie przez Ukraińców, nie przez Rosjan. Kontrast jej skrajnego języka i rusofobii ze spokojnymi wypowiedziami Putina, który potwierdza zainteresowanie Rosji kontynuowaniem dobrych stosunków z Ukrainą.

Rok 2014 jest 100-leciem wojny światowej.

Jesteśmy obecnie świadkami takiego samego rodzaju propagandowych kłamstw w odniesieniu do Rosji, jaki spowodował wybuch pierwszej wojny światowej.

Co myśli Putin?: Amerykanie obiecali Gorbaczowowi, że nie będzie NATO w Europie Wschodniej. Zrobili przeciwnie. Amerykanie wycofali się z traktatu ABM o zakazie eskalacji wyścigu zbrojeń antybalistycznych systemów rakietowych. Amerykanie uzgodnili z Polską wdrożenie bazy antybalistycznych rakiet na granicy Polski z Rosją. Amerykanie zafundowali nam fantastyczne kłamstwa, że celem amerykańskich baz rakietowych w Polsce jest ochrona Europy przed nieistniejącymi irańskimi ICBM. Amerykanie zmieniają doktrynę wojenną przyznając sobie prawo do wyprzedzającego użycia broni jądrowej. Amerykanie udają, że ta zmiana doktryny wojennej jest ukierunkowana na terrorystów, ale wszyscy wiemy, że jest skierowana przeciw Rosji. Amerykanie finansują „kolorowe rewolucje” w Gruzji i na Ukrainie i mają nadzieję zrobić to samo w Federacji Rosyjskiej. Amerykanie wspierają terrorystów w Czeczenii. Amerykanie szkolą i uzbrajają gruzińskie wojsko i dają zielone światło do atakowania naszych sił pokojowych w Osetii Południowej. Amerykanie sfinansowali obalenie legalnego rządu na Ukrainie i winią mnie za spowodowanie niepokojów na Krymie, który z własnej woli opuścił Ukrainę i wrócił do Rosji. Nawet Gorbaczow powiedział, że Chruszczow nie powinien był przenieść  Krymu do Ukrainy. Sołżenicyn powiedział, że Lenin nie powinien przenosić rosyjskich prowincji na wschodzie i południu Ukrainy. Teraz w tych dawnych rosyjskich prowincjach agitują za powrotem do Rosji, a Amerykanie obwiniają mnie za skutki własnych lekkomyślnych i nieodpowiedzialnych działań.

[…]

Nie ma końca amerykańskich kłamstw. […] Amerykanie bezczelnie wprowadzili strategiczne zagrożenie na Ukrainie. Zamierzają wprowadzić Ukrainę w NATO, którego cel wygasł wraz z upadkiem Związku Radzieckiego. Zamierzają wprowadzić więcej baz rakietowych na granicy Rosji i zamierzają eksmitować Rosję z jej bazy nad Morzem Czarnym.

Amerykanie nie mają zamiaru wypracowania czegokolwiek. Zamierzają podporządkować sobie Rosję. Waszyngton chce bezsilnej Rosji otoczonej bazami ABM, które degradują nasze strategiczne odstraszanie. Ci Amerykanie nie będą porozumiewać się ze mną . Nie będą słuchać mnie lub ministra spraw zagranicznych Rosji. Oni będą tylko słyszeć własne wezwanie do amerykańskiej hegemonii nad światem. Moim jedynym rozwiązaniem jest przygotowanie się do wojny.

Źródło: www.paulcraigroberts.org/2014/03/26/much-war-washington-want-paul-craig-roberts/

Za: http://interesariusz.neon24.pl/post/107647,jak-duzej-wojny-pragnie-waszyngton-paul-craig-roberts

 Data publikacji: 26.03.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.