Strona główna > Rosja > Duże kontyngenty wojskowe przemieszczane do zachodnich regionów Rosji

Duże kontyngenty wojskowe przemieszczane do zachodnich regionów Rosji

Widzimy teraz tworzenie i umieszczanie zintegrowanych sił lądowych, powietrznych i obronnych rakietowych w zachodnich regionach Rosji.

a
http://tass.ru/en/russia/814207

20 połączona armia rosyjska w zachodnim okręgu wojskowym zostanie uzupełniona większą liczbą jednostek i żołnierzy z innych okręgów wojskowych.

NATO nie złamała układu z Rosją, ale zepsuła zaufanie
NATO nie złamała układu z Rosją, ale zepsuła zaufanie

[Od red: Putin spokojnie powiedział, że „odpowiednio” zareaguje na zwiększone manewry NATO na pograniczu z Rosją.

Zgodnie z oczekiwaniami, NATO postanowiła wykorzystać kraje bałtyckie jako mięso armatnie dla pocisków magnesowych na północnej flance, a armię ukraińską jako mięso armatnie na froncie zachodnim – stara „tania wojna z wykorzystaniem sił zastępczych”. I z ukraińskimi poborowymi dostającymi $65 na miesiąc, to jest bardzo tanie.

Zamiast uczynić te obszary bardziej bezpiecznymi, stanie się odwrotnie. Wszystko co mogę myśleć na korzyść jest to, że ich przywództwo przewiduje duże zachodnie inwestycje w ich krajach, czego nie jestem taki pewien. Bałtyccy producenci mleka są na skraju bankructwa i żądają by podatnicy z UE płacili 45€ dla złagodzenia tego bólu. Ale co z bólem rolników w UE?

Większość krajów bałtyckich dostaje 100% energii z Rosji, co nie wytrzymałoby długo w strzelaninie wojennej. I Rosja musiałaby wyeliminować ich wszystkie bazy wojskowe w pierwszym dniu, żeby oczyścić swoją północną flankę.

W ogóle nie mogę zrozumieć, dlaczego narody bałtyckie zgodziły się na ustawienie się w tej ryzykownej pozycji, gdzie cierpią ekonomicznie teraz żeby dostać coś później, i trochę więcej, kiedy rozpocznie się gra frajerów. Można by pomyśleć, że Europejczycy będą mądrzejsi… Jim W Dean]

(Komentarz Redakcji: Bez jaj. Kto jak kto, ale Amerykanin powinien mieć świadomość czyje interesy reprezentuje Syjonistyczny Okupacyjny Rząd)

Rosjanie mają długą historię obrony swojego kraju
Rosjanie mają długą historię obrony swojego kraju

13 sierpnia 2015

Ministerstwo Obrony Rosji wzmacnia 20. połączoną armię w zachodnim Okręgu Wojskowym. Sztab Generalny powiedział TASS, że reformatowana armia zostanie uzupełniona większą liczbą jednostek i żołnierzy z innych okręgów wojskowych.

„Sztab Generalny i Komenda Zachodniego Okręgu Wojskowego ściśle współpracują w kwestii określenia i uszczególnienia personelu i sprzętu połączonej 20. armii” – poinformowano. „W szczególności podejmuje się decyzje o uzupełnieniu armii jednostkami z innych okręgów wojskowych i tworzeniu bardziej zmechanizowanej piechoty, opancerzenia, dział, rakiet, brygad rozpoznania i innych”.

„Ilość pracy do wykonania jest faktycznie ogromna” – powiedziano, dodając, że do 1 grudnia 20 armia powinna zostać odtworzona od nowa. „Centrum dowodzenia armii mieści się w siedzibie byłego 1-go dowództwa sił lotniczych i obrony powietrznej (obecna 6 Flota Lotnicza i Armia Obrony Powietrznej) zanim przeniesiono go do Petersburga”.

Wcześniej Sztab Generalny powiedział TASS, że obecna 20 armia byłaby w rzeczywistości utworzona od nowa, ponieważ większość jej jednostek przeniesiono do nowo utworzonej 1 Armii Pancernej. Według stanu na koniec lipca 20. armia włączyła 9 Brygadę Pancerną z Niżnego Nowogrodu.

Miejmy nadzieję, że europejscy wojskowi nie pozwolą wykorzystać się  dla "szczególnych interesów"
Miejmy nadzieję, że europejscy wojskowi nie pozwolą wykorzystać się dla „szczególnych interesów”

W Zachodnim Okręgu Wojskowym (utworzonym na bazie okręgów Moskiewskiego i Leningradzkiego oraz Floty Północnej i Bałtyckiej w Petersburgu) utworzono 6 Armię Leningradzką i Obrony Lotniczej.

Jej teren odpowiedzialności obejmuje 2 mln km2 przestrzeni powietrznej i 3.000 km granicy państwowej. Wyposażenie: Sukhoi Su-34, Su-35S and Su-30MS jets, Kamov Ka-52, Mil Mi-28N, Mi-35, and Mi-MTV5 helicopters, i S-300, S-400 and Pantsir-S air defense systems.

Zachodni Okręg Wojskowy utworzył także 14 Lotnictwo i Powietrzną Armię Obronną, z terenem odpowiedzialności składającym się z 29 obszarów Rosji i ponad 3.000 km granicy państwowej.

Wyposażenie: myśliwce przechwytujące MiG-31BM, bombowce Sukhoi Su-24M, Mil Mi-8AMTSH, Mi-24, helikoptery Mi-26 i lotnicze systemy obronne S-300 PS. Asystent komendanta okręgu, Jaroslaw Roszczupkin, powiedział TASS: w skład armii wchodzą jednostki z 2 Lotnictwa i Powietrznej Armii Obronnej stacjonujące w regionie Wołgi, Uralu i Syberii.

W Zachodnim Okręgu Wojskowym Ministerstwo Obrony planuje utworzenie do 1 grudnia nowej armii artyleryjskiej. I Armia Artyleryjska obejmie Tamanskaja Zmechanizowaną Dywizję Piechoty i Kantemirowskaja Dywizję Artyleryjską, jak również 27 Sewastopolską Brygadę Zmechanizowanej Piechoty i 6 Brygadę Artylerii.

Do grudnia zostanie utworzona kolejna armia artyleryjska koło Moskwy.

Wcześniej dowódca wojsk powietrznych Wladimir Szamanow powiedział, że na bazie komandosów rosyjskich powstaną siły szybkiego reagowania. Będą mieć podwójną zdolność działania same albo w połączeniu z wojskami lądowymi. Zdaniem Sztabu Generalnego, wojska powietrzne zwiększą się liczbowo z 45.000 oficerów i żołnierzy do 60.000.

Jim W. Dean

Źródło: http://www.veteranstoday.com/2015/08/13/large-troop-contingents-being-redeployed-to-russias-western-regions/

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.