Strona główna > Rosja > Dumie Państwowej przekazano 105 tysięcy podpisów przeciwko wprowadzeniu jednolitej karty elektronicznej

Dumie Państwowej przekazano 105 tysięcy podpisów przeciwko wprowadzeniu jednolitej karty elektronicznej

Moskwa, 10 czerwca. / ITAR-TASS/. Dumie Państwowej przekazano 105 tysięcy podpisów Moskwian, występujących przeciwko wprowadzeniu jednolitej karty elektronicznej, mającej w przyszłości zastąpić paszport.

Inicjatorem zbierania podpisów była Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej. Komuniści pokazali dziennikarzom kilka pudeł z podpisami obywateli, które następnie zostały przekazane do odpowiedniego działu w Dumie Państwowej. Jak przypomniał jeden z autorów inicjatywy, szef partii komunistycznej w Moskwie, Andriej Klychkov, „idea wprowadzenia nośnika elektronicznego do przechowywania danych Rosjan powstała po uchwaleniu prawa o służbach państwowych i samorządowych”. „Już na procesie norymberskim ustalono, że nadawanie ludziom numerów ich odczłowiecza i jest przestępstwem, które nie podlega przedawnieniu” – zaznaczył polityk. Według niego, „Korea Południowa, Niemcy, Wielka Brytania odmówiły stosowania tego rodzaju technologii, ponieważ nie mogą one zapewnić bezpieczeństwa przechowywania danych osobowych, a w Rosji jest to realizowane. Okazuje się, że każdy ma przypisany numer i jednym przyciskiem guzika można wyłączyć mu wszelkie usługi, wymazać go z historii” – dodaje parlamentarzysta.

Z kolei zastępca przewodniczącego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Valery Rashkin wyraził nadzieję, że Duma Państwowa rozpatrzy projekt ustawy o uchyleniu jednolitej karty elektronicznej. „Mamy nadzieję, że „Jedna Rosja” (znana również jako „partia żuli”/a303), która ma większość w Dumie Państwowej, rozpatrzy nasz projekt,” – powiedział. Wcześniej komuniści wystosowali do Dumy Państwowej projekt ustawy o paszporcie obywateli Federacji Rosyjskiej w formie tradycyjnego dokumentu papierowego, bez nośników elektronicznych i danych biometrycznych.

a
„Rosyjscy” twórcy biometrycznego dowodu osobistego Federacji Rosyjskiej, Wiktor Minkin i Aleksandr Sztam, 2003 r.

Info/skrót za: http://3rm.info/47647-v-gosdumu-peredano-bolee-105-tys-podpisey-protiv-edinoy-elektronnoy-karty.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *