Strona główna > Rosja > Duma Państwowa eFeRji zezwala na popularyzację sodomii

Duma Państwowa eFeRji zezwala na popularyzację sodomii

duman - Polska Wiadomości - Wolna Polska - Świat

duma - Wiadomości Polska Świat - Wolna Polska - NEWSUstawa o zakazie propagandy homoseksualnej nie będzie miała zastosowania w stosunku do uczestników i gości Olimpiady 2014, która odbędzie się w rosyjskim mieście Soczi. O tym fakcie poinformował przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Młodzieży Dumy Państwowej, Igor Ananskich. „Ta kwestia nie będzie poruszana w czasie Olimpiady”- powiedział Ananskich, wyjaśniając, że Olimpiada jest „największym wydarzeniem międzynarodowym” i dlatego „naszym zadaniem jest zapewnienie maksymalnej poprawności i tolerancji”.

Według Ananskich Rosja rozpowszechni podobny stosunek na wszystkie największe zawody międzynarodowe, które planuje się przeprowadzić w przyszłości, pisze www.lenta.ru. „Powinny one odbywać się one maksymalnie bezpiecznie i poprawnie”- powiedział Ananskich. Najwyraźniej miał on na myśli Mistrzostwa Świata Piłki Nożnej, których gospodarzem będzie Rosja w 2018 roku.

Tymczasem opinie różnych przedstawicieli władz rosyjskich w sprawie zastosowania ustawy o zakazie popularyzacji sodomii w Soczi są rozbieżne. 27 lipca Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wydał oświadczenie o otrzymaniu od Rosji gwarancji w sprawie tego, że ustawa o zakazie popularyzacji homoseksualizmu nie będzie dotyczyła uczestników i widzów Olimpiady. Jednakże 1 sierpnia minister sportu Federacji Rosyjskiej, Witalij Mytko, w rzeczywistości zdementował tę informację.

Źródło: http://obozrevatel.com/politics/61283-gosduma-rf-razreshila-uchastnikam-olimpiadyi-zanimatsya-gej-propagandoj.htm

 Za: http://3rm.info/37545-gosduma-rf-razreshila-uchastnikam-olimpiady-zanimatsya-gey-propagandoy.html

Data publikacji: 4.08.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.