Strona główna > Polska > Dudy smalone i ob-żydzenie

Dudy smalone i ob-żydzenie

Ja rozumiem, że język dyplomacji służy raczej zakrywaniu faktów niż ich odsłanianiu, ale uważam, że nigdy nie powinno się przekraczać granic dobrego smaku.

ba2c41cd5902e9f4fd768c428f45329b

 Kiedys bylismy w odwiecznej przyjaźni ze Związkiem Radzieckim, potem z Niemcami i resztą Mumii Europejskiej, a od niedawna ze Stanami, pod których egidą budujemy Międzymorze wraz z naszymi braćmi Ukraińcami.

Co do tych ostatnich, to polecam opinię dr Andrzeja Zapałowskiego:

– Obecne elity ukraińskie w Kijowie – o czym się niestety zapomina – to zasadniczo nie politycy, a biznesmeni. Ci ludzie traktują państwo jako swoistą domenę wpływów gospodarczych. Polacy zaś podchodzą do rozmów jak do partnerów politycznych i tu mamy ciągły, wieloletni stan rozczarowania, co więcej – nie wyciągamy z tych lekcji żadnych wniosków. Efekt jest taki, że ekipy rządowe w Warszawie się zmieniają, a naiwność polityczna Polski ma niestety charakter stały.

( za  http://naszdziennik.pl/polska-kraj/153625,ulegloscia-nic-nie-wskoramy.html  ).

Równie stały charakter ma naiwnosc polityczna polskich władz wobec „strasznych braci” ( mówienie o naiwnosci w tym kontekscie jest rzecz jasna wyjasnieniem uprzejmym, choć niekoniecznie prawdziwym ).

Za portalem nacjonalista.pl

Prezydent III RP Andrzej Duda kontynuuje linię swoich poprzedników. Po tym jak z niezwykłą pasją zapalił świecę z okazji żydowskiego święta Chanuka, udał się do Muzeum Historii Żydów „Polskich” [ 03.03.2016 ], gdzie wygłosił znamienne słowa, będące wykładnią alternatywnej historii:

Po tym jak państwo Izrael zniknęło, najwięcej Żydów skupiło się właśnie w naszym kraju i współistniało z Polakami. To rzeczywiście piękna historia, którą każdy młody Polak powinien przejść.

Dziękuję za zaproszenie. Bo ono pokazuje z jakiego korzenia wyrośliśmy i kim byli nasi przodkowie. Mam nadzieję, że będzie stanowiło dla nas wzorzec. Wzorzec dobrego współżycia, umiejętności zawsze znalezienia wspólnego języka i tolerancji.

Idol „prawdziwych patriotów” dodał, iż ma nadzieję, że wizyta w Muzeum Historii Żydów „Polskich” w Warszawie będzie elementem szkolnych programów edukacyjnych, tak jak wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie wiadomo tylko, czy do programów nauczania języka polskiego trafi także słynny wiersz teścia prezydenta, a zwłaszcza jego intrygujący fragment: „Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew„.

[ Julian Kornhauser, „Wiersz o zabiciu doktora Kahane” ]

Spektakl dla mas: Tu o Żołnierzach Wyklętych, tam o „przodkach”. Tu o „suwerenności”, tam tradycyjnie serwilizm wobec obcych stolic. „Elity” III RP wiedzą, jak utrzymać status quo.

Słowa niby nic nie kosztują, ale ja ani mojej cywilizacji, ani moich przodkow nie zamierzam szukać w warszawskiej Świątyni Holokaustu, zas po nieroztropnych słowa pana prezydenta czuję wyjątkowe ob-żydzenie.

A do tego wpisywanie się w żydowską politykę historyczną, jakoby zawsze byli tu współ-gospodarzami:

– Muzeum pokazuje w swojej absolutnie przeważającej części coś, co można nazwać Rzeczpospolitą przyjaciół, dwóch narodów – polskiego i żydowskiego – które żyły razem, których historia przez te 900 lat przeplotła się wielokrotnie, oczywiście z lepszymi i trudniejszymi momentami, ale która była generalnie historią dobrego współistnienia dwóch narodów na terenach Polski – zaznaczył Andrzej Duda.

Rzeczpospolita Obojga Narodów to Korona i Litwa ( dziedzicem tej ostatniej jest dzis przede wszystkim Białorus ), zas dzieje Żydów w owej Rzeczpospolitej to chora i przygnębiająca historia państwa w państwie, wykolejenie normalnego rozwoju gospodarczego, to wreszcie dzieje nielojalnosci, zdrady i prób przywalenia Polski kamieniem grobowym.

Panie prezydencie, proszę nie isc tą drogą.

Za: http://macgregor.neon24.pl/post/130281,dudy-smalone-i-ob-zydzenie

Data publikacji: 9.03.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *