Strona główna > Polska > Duda prosi o przebaczenie za czystki u komunistów

Duda prosi o przebaczenie za czystki u komunistów


Okrągła rocznica czystek wewnątrz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej stała się dla środowisk lewicowo-liberalnych kolejnym przyczynkiem do tropienia polskiego „antysemityzmu”, a dla prezydenta Andrzeja Dudy do wykonania kolejnych gestów wobec społeczności żydowskiej. Z tego powodu głowa państwa postanowiła poprosić „ofiary” wydarzeń z marca 1968 roku o przebaczenie, przy czym poinformowała znów, iż w naszym kraju na „antysemityzm” nie ma miejsca.

Duda przemawiał dzisiaj między innymi na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 1968 roku rozpoczęły się protesty przeciwko systemowi komunistycznemu, a przede wszystkim relegowaniu z uczelni Jacka Kuronia i Karola Modzelewskiego, czyli komunistów żydowskiego pochodzenia oskarżających ówczesną władzę za odejście od „prawdziwego socjalizmu”. Prezydent o poglądach Kuronia i Modzelewskiego nie wspomniał jednak słowa, ale postanowił „złożyć pokłon i oddać wyrazy szacunku wszystkim tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę”.

„Chcę z całą mocą podkreślić, że z wielkim żalem pochylamy głowę, także ja, jako prezydent, i tym, którzy zginęli, zostali wypędzeni, chcę powiedzieć: proszę wybaczcie Rzeczpospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce” – stwierdził Duda, powtarzając swoją prośbę o wybaczenie jeszcze na koniec swojego wystąpienia na Uniwersytecie. Tym samym przemówienie głowy państwa wyraźnie różniło się od słów premiera Mateusza Morawieckiego, który przypomniał wcześniej, że Polska w tamtym okresie nie była państwem niepodległym, dlatego obwinił o „antysemityzm” ówczesne władze.

Najwyraźniej prezydent ma na ten temat zupełnie inną opinię, ponieważ winę na cały kraj postanowił przyjąć również podczas wystąpienia koło Dworca Gdańskiego, z którego w 1968 roku odjeżdżały pociągi z komunistami żydowskiego pochodzenia. Duda podkreślił pod upamiętniającą ten fakt tablicą, iż w Polsce „nie ma miejsca na antysemityzm”, wygłaszając przy tym swoje tradycyjne komunały o „wspólnej polsko-żydowskiej historii”, która nakazuje „przypominanie o losie wygnanych”.

W ostatnich dniach historyk Bohdan Urbankowski przypomniał, iż exodus Żydów po wydarzeniach z marca 1968 roku był najniższym z trzech fal wyjazdów przedstawicieli tej nacji w polskiej historii. Najczęściej ich liczbę szacuje się na dokładnie 5264 lub też 11 185, przy czym w wypadku tej drugiej liczby warto wspomnieć, iż 204 osoby posiadały specjalną rentę za zasługi dla „utrwalania władzy ludowej”. Ogółem w wyniku czystki wewnątrz aparatu komunistycznego PRL opuściło 18 wysokich rangą i 729 średniej rangi aparatczyków ówczesnego systemu.

Na podstawie: dorzeczy.pl, telewizjarepublika.pl.

Zobacz również:

Duda zachwalał Żydów w Krakowie

Za: http://autonom.pl/?p=21454

Data publikacji: 8.03.2018


23 thoughts on “Duda prosi o przebaczenie za czystki u komunistów

  1. To nie nieudacznik podstawiony, to żyd ukraińskiego pochodzenia, potomek dziadka banderowca i dobrze wie co mówi i robi. Jak ma żonę żydówkę, córkę żydówkę, teściów żydów i jest żydem to czyjego interesu będzie bronił. On już się nawet nie kryje z poglądami

 1. Oburzające, jak można tak kompromitować się publicznie i pluć w oczy ludziom, którzy pamiętają jak było. Co za podłość i niszczenie autorytetu głowy państwa.
  Umęczony Naród Polski tej podłości mu nie zapomni, tak jak pamiętać będzie wygłup Kwaśniewskiego w Jedwabnem, który stał się zarzewiem dla ataków na Polskę.

 2. Jeśli już miałbym za co przepraszać to tylko za to że się głosowałem na tego pana w ostatnich wyborach.

 3. Rzeczowa dyskusja o genezie i kulisach tzw. zajsc marcowych jest nadal niemozliwa… Nota bene ciekawe przeslanki co do atmosfery lat 60. w kontekscie politycznym znajdziemy w pracy
  m. in. autorstwa Pana H. Pajaka pt. „Zady zbirow 1945-1990”, gdzie wzmiankowane sa bardzo
  istotne dla sprawy konkretne dazenia „odsunietych” w 1956 r. oczywiscie jedynie slusznej pro-
  wieniencji majace na celu obalenie ekipy „Wieslawa” za wszelka cene i powrotu do wladzy…
  Nie udalo sie, wiec „stworzono” tzw. opozycje… Jak tu jednak uwierzyc w przeistoczenie sie
  zaiste szczere czyjes z zajadlego lewaka-trockisty lub stalinowca w patriote i demokrate ?!

 4. Kim trzeba być, aby przepraszać za to, że chazarscy siepacze, komunistyczni wyznawcy religii mojżeszowej, mordercy polskich obywateli, musieli opuścić nasz kraj po wydarzeniach marca’68. Kim trzeba być, by na klęczkach składać wieniec pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie. Przecież ten osobnik hańbi Naród Polski, pokazując przed światem swoją prawdziwą twarz, twarz filochazara. To że został wybrany na głowę RP z nadania chazarów, nie upoważnia go do ‚lizania’ ich tylnej części ciała w tak oficjalny sposób. Jego zapewnienia,że nie pozwoli w kraju na antysemityzm, świadczy tylko o tym, że nie pojmuje on definicji antysemityzmu. Być antysemitą nie oznacza, że nienawidzi się każdego człowieka wiary mojżeszowej. Jest to tylko wyraz postawy wobec pewnej idei, wrogiej CZŁOWIECZEŃSTWU, WOLNOŚCI i GODNOŚCI człowieka. Inną sprawą jest opinia jaką wyznawcy tej religii wyrobili sobie na całym świecie. najpełniej opinię tą określił Manavi al Maulid „Szukać u Żyda poczucia prawa i uczciwości znaczy to samo, co szukać dziewictwa u starej nierządnicy”.

 5. To ich “bracia” rzadni wladzy ich wyslali do Izraela. Polska byla pod komunistyczno-zydowska okupacja. Polaki rzad byl w Londynie. Ruskie syjonistyczne komuchy niech sie nazwzajem przepraszaja. I wylacza z tego Polakow.
  Rzadam przeprosin od Ameryki i Anglikow za oddanie nas pod okupacje po II wojnie swiatowej i za zamordowanie gen. Sikorskiego. Pan prezydent powiniewn sie upomniec o przeprosiny za to wlasnie. Dosyc tych przeprosin ze w imieniu Polakow za czyjes czyny na ktore Polacy nie m ieli wplywu.
  Hanba panie Duda. Mam nadzieja ze to jego ostatnia kadencja.

 6. Prawdę mówiąc nie mogę na niego patrzeć na początku wydawał mi się uczciwy,szczery, godny swojego miejsca i ta jego żona żydówka czy to może być przypadek ? moim zdaniem nie. Jak dla mnie to jest jeden wielki spisek.

 7. Biorąc pod uwagę to co wyprawia ten ktoś, należy sobie zadać pytanie: Kim jest ten, który go na prezydenta nam podsunął. W końcu Jarosław nie może być patriotą i pozwalać na to co się wyrabia w polskim Sejmie. Nie może się ujawnić, bo Polacy mogą zrobić rebelię, natomiast Juda ma to gdzieś, wie, że Polacy są już tak „załatwieni”, że może przestać się maskować, on uważa, że tu już jest Polin.
  Nie wiem czy przysięga prezydencka ma jakąkolwiek wartość, jeżeli nie, to czas skończyć z tą farsą. Wszyscy którzy to czytają a mają w rodzinie kogoś wojskowego, powinni go uprzedzić, że w razie zamieszek nie może strzelać do polskich cywili a chronić tą V kolumnę.
  Najbardziej boli, że Kościół kompletnie zawodzi, duszpasterstwo nie polega tylko na walce za zagrabione Kościołowi nieruchomości, ale prowadzenie Narodu po drodze uczciwości i prawdy, tymczasem skoro Kościół milczy, zachodzi podejrzenie że…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *