Strona główna > Bez kategorii > Duchowy przywódca Iranu wzywa ludność do gotowości do wojny i końca świata

Duchowy przywódca Iranu wzywa ludność do gotowości do wojny i końca świata

Źródło: http://www.3rm.info/26107-duhovnyy-lider-irana-prizval-narod-gotovitsya-k-voyne-i-koncu-sveta.html

Data publikacji: 11.07.2012

Tłum. RX

Duchowy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei, po raz pierwszy wezwał ludność kraju do przygotowania się do wojny i końca świata. Była o tym mowa w niedawnym orędziu do Irańczyków. W tymże orędziu Chamenei wezwał także wiernych do oczekiwania nadejścia 12 „ukrytego” imama Mahdiego. Według wierzeń szyitów-dwunastników, powinien on nadejść podczas Sądu Ostatecznego, aby uratować świat i ustanowić islamski porządek świata, donosi portal Interfax-Religia. „Kwestia imama Mahdiego ma największe znaczenie i o jego nadejściu wyraźnie mówi się w nauce naszej świętej religii”- powiedział Ali Chamenei.

Duchowy przywódca zaznaczył, że „dzisiaj obowiązkiem Irańczyków jest przygotowanie się do nadejścia wielkiego wodza”. „Jeśli uważamy się za wojowników dwunastego imama to powinniśmy być gotowi do wojny”- dodał Chamenei.

„Pod wodzą Allacha i z Jego niewidzialną pomocą tak uczynimy, że islamska cywilizacja zatriumfuje w całym świecie. To jest nasze przeznaczenie”- powiedział ajatollah.

Jak ostatnio donosiły miejscowe media, irańskie władze rozpowszechniają wśród swoich żołnierzy broszurę pt. „Ostatnie sześć miesięcy”, która zachęca do przygotowań na nadejście imama i do oporu przeciwko potężniejącemu, dzięki broni jądrowej, Zachodowi. Ponadto irańska Gwardia Rewolucyjna ostrzegła minionej niedzieli USA i Izrael, że oba te państwa będą musiały zgadywać jakie głowice bojowe będą niesione przez, wystrzelone na te państwa, irańskie rakiety. Pod wodzą Ali Chamenei w Iranie powstało kilka ośrodków badania i zbierania informacji o nadejściu Mahdiego oraz codziennie odbywają się na ten temat konferencje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.