Strona główna > Bez kategorii > Duch Asyżu w polskiej Cerkwi Prawosławnej

Duch Asyżu w polskiej Cerkwi Prawosławnej

 

 

Redakcja StSy zamieszcza niniejszy materiał dla przypomnienia i uświadomienia naszym czytelnikom faktu wykuwania, pod egidą żydomasońskiej sekty watykańskiej, nowej, uniwersalnej i synkretycznej religii New World Order.

 

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=-VxF66yO_ys&feature=plcp]

Opublikowane w dniu 12 lis 2012 przez użytkownika 

Światowy dzień modlitwy o pokój, który po raz pierwszy zorganizował Jan Paweł II w Asyżu, w tym roku z inicjatywy kard. Stanisława Dziwsza odbędzie się w Krakowie i Oświęcimiu w dniach 6-8 września 2009 r. Będą to trzy dni spotkań, wspólnej modlitwy i konfrontacji.

 
„Pragniemy, aby ta uroczystość stała się momentem do zadumy i refleksji nad wydarzeniami II wojny światowej (70 lat od jej wybuchu – przyp. red.) i odzyskania wolności krajów Europy Środkowo-Wschodniej w 1989 r. Chcemy tym samym zaznaczyć miejsce Polski w tych ważnych dla historii momentach” – zapowiada metropolita krakowski.

„Międzynarodowy Kongres dla Pokoju stworzy możliwość konfrontacji i dialogu przedstawicielom różnych kręgów kulturowych, cywilizacyjnych i religijnych. W spotkaniu weźmie udział 400 gości zagranicznych, przedstawicieli władz państwowych i członków wspólnot religijnych. Światowa skala wydarzenia sprawi, iż dialog międzykulturowy i wspólna modlitwa o pokój i pamięć ofiar dla niego poniesionych jest ideą łączącą ponad podziałami” – ufa kardynał.

Krakowskie spotkanie rozpocznie się w niedzielę 6 września mszą św. o godz. 10.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w obecności przedstawicieli różnych Kościołów chrześcijańskich. Po południu o godz. 17.00 przewidziano konferencję otwarcia w Auditorium Maximum.

Na poniedziałek 7 września zaplanowano 20 dyskusji panelowych. Będą omawiane najbardziej palące problemy dialogu i pokoju. A oto ich tematy: Europa 20 lat później; Rola religii – zbliżenie ludzi do Boga; Słowo Boże w życiu chrześcijan; Kościoły chrześcijańskie a odrodzenie Afryki; modlitwa siłą człowieka wierzącego; świat i człowiek – konfrontacja religii i kultur; religie a wartość życia; 70 lat od wybuchu II Wojny Światowej – wyzwanie pokoju; chrześcijanie i Europa – w kierunku cywilizacji współistnienia; dialog pomiędzy religiami dla świata bez przemocy; kryzys gospodarczy a nowa antropologia; Ameryka Łacińska – droga dialogu; kraje śródziemnomorskie – religie a współistnienie; Bliski Wschód – pomiędzy konfliktem a dialogiem; Azja-Europa – pomiędzy rywalizacją a współpracą; globalizacja i tożsamość – wyzwanie dzisiejszych czasów; jedność chrześcijan – aby świat uwierzył; Europa i Afryka – razem dla wspólnej przyszłości; Jan Paweł II i „Duch Asyżu”; Judaizm i chrześcijaństwo – odwieczny dialog wobec współczesnych wyzwań.

We wtorek 8 września poranne uroczystości odbędą się w KL Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Będzie Marsz i Ceremonia Pamięci.

Po południu już w Krakowie na Rynku Głównym o godz. 17.00 – Modlitwa o pokój oraz uroczysta gala na zakończenie. Zostanie wygłoszony Apel o Pokój 2009 r.

Międzynarodowy Kongres dla Pokoju „Ludzie i Religie” organizowany jest wspólnie przez archidiecezję krakowską i włoską Wspólnotę Sant’Egidio, która podtrzymuje i rozpowszechnia „Ducha Asyżu” we wszystkich zakątkach świata od 23 lat.

„W dużej mierze dzięki polskiemu Papieżowi Miasto Klary i Franciszka stało się światową stolicą ekumenizmu, pokoju i pojednania, miastem powszechnej modlitwy, symbolem szacunku dla całego stworzenia oraz rozmaicie wyrażanych transcendentnych potrzeb człowieka, wielości kultur i dialogu” – mówi o. dr Stanisław Jaromi OFMConv z Krakowa, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.