Strona główna > Polska > Druga wojna o ACTA. Będziemy walczyć!

Druga wojna o ACTA. Będziemy walczyć!


Ten film jest apelem do wszystkich Polaków, aby wspólnie zaprotestować przeciw cenzurze w mediach społecznościowych i wymusić na ustawodawcy zmiany prawne, dzięki którym monopoliści pokroju YouTube czy Facebooka będą musieli przestrzegać polskiego prawa.

To jest druga wojna o ACTA, czyli odłączaniu z sieci niepokornych jednostek. Dziś nawet nie trzeba się odzywać, aby dostać bana. Wystarczy, że zostanie się sklasyfikowanym jako osoba niepożądana. Tak zrobił facebook blokując mnie (Piotra Korczarowskiego) – redaktora naczelnego eMisjiTv oraz Marcina Rolę – redaktora naczelnego wRealu24, dwóch dużych i dobrze rozpoznawalnych niezależnych telewizji internetowych. Podobno nie spełniamy standardów społeczności – kiedy, jakich i gdzie? Nie doprecyzowano. W tym samym czasie zniknęły kolejne kanały z YouTube, a inne dostały różnego rodzaju ograniczenia. Skala zjawiska jest już tak szeroka, że nikt nie może być pewien swojej obecności w Internecie.

Nie składamy jednak broni! Organizujemy strukturę zrzeszającą wszystkich niezależnych dziennikarzy i publicystów. Chcemy zmian prawnych, które będą bronić zarówno popularnych kanałów jak i tych dopiero rozwijających się. W Internecie wszyscy jesteśmy równi. Zamierzamy rozmawiać o tym problemie ze wszystkimi zainteresowanymi politykami i mediami. Będziemy to czynić na konferencjach, korytarzach sejmowych, a także podczas wiecy na ulicach polskich miast. Nie chodzi o nasz partykularny interes, lecz poczucie wspólnoty, które udało się zbudować w Internecie. Dziś niszczą nas, jutro przyjdą po was. Od tego nie ma ucieczki. Można zmierzyć się z tym problemem lub dać za wygraną i przegrać batalię o wolność słowa. Na tym polu stoimy w pierwszej linii, ale gorąco wierzę, że będziecie zaraz za nami, drodzy rodacy!


5 thoughts on “Druga wojna o ACTA. Będziemy walczyć!

  1. Nagrywam na yt często posługuje się różnymi witrynami np zobaczę ciekawe informacje chcę pokazać je widzą moim a to co UE zrobi uniemożliwi każdemu mniejszemu twórcy się dzielić nawet mówiąc o zwykłych rozmowach często podajemy linki więc jeśli będzie cze ba wyjść na ulice w proteście wyjdę

   1. https://juliareda.eu/wp-content/uploads/2018/03/voss11.pdf

    Proponuję zapoznać się z propozycją dyrektywy, zamiast wymyślania jej treści na nowo:

    1a. The rights referred to in paragraph 1 shall not prevent legitimate private and
    non-commercial use of press publications by individual users.

    2a. The rights referred to in paragraph 1 shall not extend to acts of hyperlinking
    which do not constitute acts of communication to the public.

 1. Życzę jak największej liczby uchodźców i islamistów w Brukseli oraz przed siedzibą UE. A także jak najwięcej incydentów oraz zamachów w tym kraju, za wprowadzanie wszelkich ograniczeń przez UE dla użytkowników. Poprę też wszelkie ataki ze strony legionu Anonymous na cweli z siedziby UE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *