Strona główna > Świat > „Droga Rosjo: Wróg To Nie Partner”

„Droga Rosjo: Wróg To Nie Partner”

Dziś pod wrażeniem gorącej bieżączki:

11111-7

– KRLD  dla upamiętnienia przypadającej w sobotę rocznicy jej ustanowienia (69 tej?), odpali – zgodnie z wcześniejszą  zapowiedzią – rakietę (prawdopodobnie z głowicą nuklearną)  w kierunku amerykańskiej bazy Guam.

– Stosownie do informacji, dzisiaj USA wystrzeli – w tajnej misji – na orbitę bezzałogowy rakietoplan  X-37B wielokrotnego użytku, uzbrojony (jak utrzymuje źródło rosyjskie) w broń nuklearną.

– Rosja wysłała samolot do Seulu – dla ewakuacji swojego personelu dyplomatycznego.

– W  USA w trakcie nasilających się katastrofalnych anomalii atmosferycznych, pojawiła się psychoza, że zostały one wywołane przez Rosję.

Miłego weekendu i  – niech żywi nie tracą nadziei- do zobaczenia w Poniedziałek!

————————————————–

A teraz zachęcający do refleksji artykuł – na ogół dobrze poinformowanego – Paula Craiga Roberts’a,  drążący zaostrzający się konflikt amerykańsko- rosyjski:

„Droga Rosjo: Wróg To Nie Partner”

Rosjanie są zaniepokojeni arbitralną decyzją Waszyngtonu o zamknięciu ich konsulatu w San Francisco i nielegalnym przeszukaniu ich dyplomatycznych lokacji. Nie ulega wątpliwości, że Waszyngton naruszył dyplomatyczny immunitet i prawo międzynarodowe.

Dlaczego Waszyngton ukazał światu swe przestępcze oblicze?

Czy dlatego aby ukazać – jak silna by Rosja nie była – to nie jest ona  w stanie obronić się przed Waszyngtonem?

Żadne prawo międzynarodowe, żaden immunitet dyplomatyczny nie zapewnają ochrony przed Waszyngtonem. Waszyngton może naruszać każde prawo bez żadnych konsekwencji. Waszyngton wyraża pogląd, że siła, i tylko siła jest prawem.

Skoro prawo wyrzucono przez okno, to dlaczego Rosja polega na prawie w jej stosunkach z Waszyngtonem?

Czy wynikało to z zamiaru aby podrzucić fałszywe dowody do rosyjskich przedstawicielstw, dla wykazania zaangażowania Rosji
w amerykańskich wyborach prezydenckich, na rzecz elekcji kandydata, zorientowanego bardziej na pokój z Rosją aniżeli na konflikt?

Rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow oświadczył amerykańskiemu Sekretarzowi Stanu, że Rosja zamierza wejść na drogę sądową w związku z zajęciem i rewizją rosyjskich własności dyplomatycznych. Tak więc, raz jeszcze widzimy, jak Rosjanie próbując w stosunku do Waszyngtonu, odwoływać się do prawa, sądów, dyplomacji – nie podejmują realnego problemu.

A co jest realnym problemem?

Realny Problem – to amerykański kompleks wojsko/bezpieczeństwo, najpotężniejszy składnik rządu USA, który zdecydował, że Rosja jest WROGIEM, który uprawnia do uchwalenia tysiąc miliardowego rocznego budżetu i związanej z nim władzy.

Innymi słowy, Rosja jest desygnowana jako Wróg Numer Jeden USA,  i nic, zarówno rosyjska dyplomacja, jak i rosyjska wstrzemięźliwość reakcji, czy traktowanie jej wroga jako „partnera”, pozostają bez wpływu.

Droga Rosjo, musisz zrozumieć, że przeznaczono ci rolę „Wroga”.

Oczywiście, brak obiektywnego powodu, dla uznania Rosji jako wroga Ameryki. Tym niemniej, taką  jej przypisano rolę.

Waszyngton nie jest zainteresowany jakimikolwiek faktami. Waszyngton jest we władzy rządu „w cieniu”, i „deep state”, złożonych z  CIA, kompleksu  wojsko/bezpieczeństwo i interesy finansowe. Te interesy wspomagają amerykańską hegemonię -zarówno finansową jak i militarną. Rosja i Chiny stoją jako przeszkody dla wspomnianych potężnych grup interesów.

Z dnia na dzień, rosyjski casus staje się coraz bardziej – absurdalny. Oto Newsweek opublikował „story”, sugerującą, że Rosja stała za aktem terroru w czasie maratonu w Bostonie. https://sputniknews.com/politics/201709061057119169-newsweek-claims-russia-boston-bombing/

Rosja nie ma żadnego wpływu na przypisaną jej rolę Wroga Numer Jeden.

Co więc, w takim razie, Rosja może zrobić?

Wszystko, co Rosja może zrobić, to wypiąć się na Zachód, jednocześnie bacząc na możliwość niespodziewanego ataku.

Dla Rosji – nie ma niczego dobrego w Ameryce. Każda amerykańska inwestycja w Rosji będzie zorientowana na jej szkodę.

Rosja nie potrzebuje jakiegokolwiek kapitału amerykańskiego. Wiara rosyjskiego Banku Centralnego, że Rosja potrzebuje zagranicznego kapitału, jest dowodem skutecznego prania mózgu rosyjskich ekonomistów przez amerykański neoliberalizm w erze Jelcyna. Rosyjski Bank Centralny ma do takiego stopnia sprany mózg, że nie jest w stanie pojąć, że rosyjski bank centralny może finansować rosyjski rozwój bez żadnych zagranicznych pożyczek. Wydaje się, że rząd rosyjski wciąż nie rozumie, że jedyny powód dla którego można narzucić Rosji sankcje, to ten, że Rosja jest w paszczęce finansowego systemu Zachodu. Doradztwo ekonomiczne oferowane rządowi rosyjskiemu przez jego liberalnych ekonomistów ze spranymi mózgami, służy interesom  Waszyngtonu  – a nie Rosji.

Rosja nie powinna korzystać z zachodnich mechanizmów finansowych, służących Waszyngtonowi.

Kiedy rząd rosyjski przestanie udawać, że jego wróg jest partnerem?

Dlaczego rząd rosyjski nie widzi świecących w twarz oczywistości  – obraz i nadużyć wobec Rosji?

Z jakiego powodu Rosja jest tak zdeterminowana, aby być częścią skorumpowanego  i upadającego Zachodu, że akceptuje każdą
obrazę, każdą napaść?

Zachód ma miejsce wyłącznie dla jednej autonomii. Nie ma miejsca dla drugiej.

Chiny, w zamiarze bycia bogatymi jak kapitaliści, także wydają się być nierealistyczne w stosunkach z Waszyngtonem.

W reżyserowanym „Kryzysie Koreańskim” nie chodzi o Północną Koreę. To orkiestracja, pozwalająca Waszyngtonowi ulokować bazy rakietowe na granicy chińskiej, podobnie jak „Kryzys Irański” był pretekstem dla rozmieszczenia baz dla rakiet nuklearnych – na granicy rosyjskiej.

Rosja nie może być jednocześnie suwerenna i być częścią Zachodu a Chiny nie mogą mylić własnego bezpieczeństwa z transakcjami gospodarczymi z Ameryką.

Jeżeli dwie potęgi zdolne do powstrzymania unilateralizmu Waszyngtonu zachowają niezdecydowanie wobec możliwych następstw, to zwiększy to prawdopodobieństwo wojny.

Autor: Paul Craig Roberts
Autor: Paul Craig Roberts

——————————-
http://www.paulcraigroberts.org/2017/09/06/dear-russia-enemy-not-partner/
Paul Craig Roberts
Institute for Political Economy
Dear Russia: An Enemy Is Not A Partner
September 6, 2017

——————————
Tłumaczenie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów, dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.
     
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *