Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Dr Paul Kengor: Nasza wielka ignorancja o zbrodniach komunizmu

Dr Paul Kengor: Nasza wielka ignorancja o zbrodniach komunizmu

“Wielu millenialsów uważa, że Bush zabił więcej ludzi niż Stalin”. Taki był nagłówek emaila jaki dostałem pewnego ranka. „Jasna cholera!” napisał kolega w odpowiedzi. „To zdumiewające… Przerażające, przerażające, przerażające”.

Tak, na pewno. I to nie dziwi. Taka głęboka, niepokojąca ignorancja to bezpośredni skutek tego co Amerykanie dowiedzieli się o komunizmie w naszym strasznym systemie edukacyjnym, od średnich szkół do kolegiów. Fiasko jest ogromne.

Według zdumiewającego nowego raportu / According to a stunning new report Fundacji Pamięci Ofiar Komunizmu / Victims of Communism Memorial Foundation [VCMF], 1 / 3 millenialsów (32%) „uważa, że więcej ludzi zginęło za George’a W. Busha niż za Józefa Stalina”. I to nie są ci millenialsi, których postrzegamy jako ignorantów Jeden na 4 Amerykanów generalnie (26%) uważa, że więcej ludzi zginęło za Busha niż Stalina.

To zapiera dech w piersiach. Naprawdę niesamowite.

To dość obrzydliwe odkrycie było tylko jednym z dokonanych przez VCMF, której szlachetnym celem jest próba skorygowania haniebnej ignorancji Ameryki o zbrodniach komunizmu.

Podstawowe fakty które powinien znać każdy Amerykanin: co najmniej 100 mln ludzi zmarło pod komunistycznymi rządami. Ta upiorna liczba, opracowana 20 lat temu w Czarnej księdze komunizmu / The Black Book of Communism, przełomowej pracy na ten temat przez Harvard University Press, jest faktycznie ostrożna. Np. Czarna księga odnotowała zaledwie 20 mln zabitych w Związku Sowieckim. Alexander Yakovlev, jeden z najważniejszych asystentów Mikhaila Gorbacheva, dostał oficjalne zadanie spróbowania określenia liczby ofiar. W 2002 Yale University Press wydała książkę Wiek przemocy w sowieckiej Rosji /A Century of Violence in Soviet Russia, i Yakovlev oszacował, że tylko Stalin „zgładził… 60-70 mln ludzi” – liczby zgodne z tymi oszacowanymi przez m. in. Alexandra Solzhenitsyna.

Podobne poziomy rozlewu krwi spowodował Mao Tse-tung w Chinach, który odpowiadał za śmierć 65 mln, według Czarnej księgi, i prawdopodobnie ponad 70 mln według niedawnych badań biograficznych. I były też pola śmierci w Korei Płn., Kambodży, na Kubie, w Etiopii, Europie wsch., Afryce i nie tylko. Mówiąc prawdę, liczba ofiar wygenerowana przez komunistyczne rządy w ostatnich 100 latach jest, być może, bliżej 140 mln.

Dla poczucia proporcji, szalone ludobójstwo Hitlera na Żydach, Romach, Słowianach, upośledzonych psychicznie i fizycznie, osobach starszych i innych uznawanych przez niego za „odmieńców”, dotyczyło ok. 10 mln (6 mln z nich Żydzi). Razem liczba ofiar I i II wojny światowej – najbardziej destrukcyjnych konfliktów w dziejach ludzkości – wynosiła 50-60 mln. Liczba ofiar komunizmu daleko ją przekracza, prawdopodobnie podwaja.

Jednak wiedza Amerykanów o tym ogromnym morzu zniszczenia jest okropna, co sprowadza mnie znowu do Fundacji VCMF.

Fundacja chce regularnie dokumentować tę ignorancję w swoim pierwszym „Rocznym raporcie o amerykańskich postawach wobec socjalizmu / Annual Report on U.S. Attitudes Towards Socialism„. Zdaniem raportu, ogromna większość Amerykanów (75%) pomniejsza liczbę osób zabitych przez komunistyczny reżim, i silna większość (68%) uważa, że Hitler zabił więcej ludzi niż Stalin.

Pomijając te liczby, nie tylko nie uważają Stalina za zabójcę, a nim był, ale ich poglądy na komunizm nie są strasznie negatywne.

Tylko 37% millenialsów miało „bardzo nieprzychylne” opinie o komunizmie, a 24% ich ma „przychylną” opinię o Vladimirze Leninie, od którego pochodzi marksizm-leninizm, okrutnym architekcie i ojcu chrzestnym totalitarnego bolszewickiego państwa, i 42% po prostu „nie wie” o Mao Tse-tungu.

Jest jeszcze gorzej: 64% Amerykanów zgadza się z klasycznym credo Karola Marksa leżącego u podstaw komunistycznej filozofii: „od każdego według jego zdolności, każdemu według jego potrzeb”.

Dlatego nie dziwi to, że prawie połowa 45% Amerykanów w wieku 16-20 (pierwszy raz głosujący w tych wyborach prezydenckich) powiedziała, że zagłosuje na socjalistę, i 21% na komunistę. Oczywiście to pokazuje co stało się w 2016, kiedy Bernie Sanders, przez całe życie samozwańczy „socjalista”, dostał 13 mln głosów w prawyborach Demokratów. Żeby dać ci poczucie znaczenia tej liczby, Donald Trump dostał 14 mln głosów w prawyborach Republikanów, i to był ich rekord.

To nie jest złe nauczanie historii, a fiasko nauczania historii komunizmu i socjalizmu. Nie zaniedbaliśmy nauczania, że nazizm był zły, że Hitler był masowym mordercą, że faszyzm jest zły. Ponieśliśmy fiasko dawno temu, kiedy chodziło o komunizm, marksizm-leninizm, bolszewizm, ZSRR, Stalin, Mao, Castro, Che, Pol Pot, szaleńcy Kimowie z Korei Płn itd. itd.

Co ważne, ta porażka jest często wynikiem ideologicznych uprzedzeń, zwłaszcza wśród lewicowych 'herbaciarzy' i profesorów. Liberałowie i postępowcy nie cierpią tych samych zaniedbań historycznych, jeśli chodzi o nauczanie o zbrodniach faszyzmu i nazizmu. Robią świetną robotę ze zbrodniami Hitlera, ale nie Stalina.

I rezultat widać w tym badaniu. Zbierzesz co wysiejesz.

Więcej ofiar za George’a W. Busha niż Josepha Stalina? Dobry Boże, towarzyszu.

Dr. Paul Kengor

CatholicWorldReport.com

 

Przesłania Naszego Pana i Matki Bożej dla Weroniki Lueken w Bayside, Nowy Jork.

„Wasz kraj, Stany Zjednoczone Ameryki, i wiele innych krajów świata są oszukiwane. Kiedy upominacie się o pokój, wrogowie waszego Boga i waszego kraju szybko przygotowują się do ataku. Trwajcie na czuwaniu modlitewnym, i rozpoznawajcie twarze zła wokół siebie. Módlcie się za liderów waszego kraju, Moje dzieci. Wy trzymacie w rękach los swojego kraju”.                                                                                                                               – Matka Boża, 21.08.1976

GŁÓD I REWOLUCJA
„Wasz kraj, Piękna Ameryka, pozna głód. Wasz kraj, Piękna Ameryka, pozna rewolucję. Sprawiedliwi zostaną ukrzyżowani. Zło będzie siać spustoszenie, Moje dzieci. Ta klątwa na ludzkość będzie dopuszczona dla odkupienia tych nielicznych, którzy będą zbawieni. Moje dzieci, ostrzegałam was niezliczonymi pobytami na ziemi byście naprawili swoje achowani8e, które bardzo obraża Ojca Przedwiecznego”.                             – Matka Boża, 1.06.1978

PEŁNY DOPUST BOŻY?
„Wołam do was jako wasza Matka, jako Pośredniczka między Bogiem i ludzkością. Posłuchajcie Mnie, i postępujcie zgodnie ze wskazówkami z Nieba Ratujcie siebie i swoje dzieci. Zostało mało czasu.

„Czy Dostaniecie pełny dopust Boży komunizmu i niewoli? Czy wykorzysta się przeciwko wam żywioły żeby oczyścić świat? Czy ludzkość czuje wielką gorączkę i palenie Kuli Odkupienia? Ci którzy wyśmiewają i gardzą  tym przesłaniem, nadejdzie dzień kiedy będzie duże zgrzytanie zębów i nieszczęścia na ziemi.

„Jak było w czasach Noego tak jest teraz, że człowiek nigdy nie uczy się z historii. Wielokrotnie powtarza swoje błędy”.                             – Matka Boża, 1.02.1977

——————————————————————————————————————-

http://www.tldm.org/news35/our-profound-ignorance-of-the-crimes-of-communism.htm

tłumaczenie: Ola Gordon

One thought on “Dr Paul Kengor: Nasza wielka ignorancja o zbrodniach komunizmu

  1. Komunizm to wynalazek żydowski, żydo-chazarski. Bolszewizm/bolszewicy to żydostwo. To bydło wymordowało podczas rewolucji około 60.milionów Rosjan. Nie wolno na Rosja zwalać komunizmu, Rosjanie byli ofiarami żydowskiej zbrodni – komunizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.